Minik Kalplere Anne Şefkati: Meryem Uzerli Korunmaya Muhtaç Çocuklara Kucak Açan Çocuk Köyünü Ziyaret Etti

-

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli, gönüllüler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk)'nın İstanbul Bolluca'da kurduğu çocuk köyünü ziyaret etti. 

Vakıf ile ilgili bilgiler vakfın internet sitesinden derlenmiştir.

1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı için çalışıyor.

Cesaret, sadakat, güven ve sorumluluk ilkesiyle yola çıkan vakıf ailesi tarafından ihmal edilmiş ve korunmaya muhtaç olan çocukların sağlıklı bireyler olmaları için eğitim imkanı sunuyor, kişisel yeteneklerini geliştiriyor ve geleceğe hazırlayarak topluma kazandırıyor.

Anne sevgisi ve aile anlayışını baz alarak kurdukları çocuk köyleriyle ailesi olmayan, terk edilen, tehdit altında olan, ihmal ya da istismara uğrayan, kötü alışkanlıklar edinmiş çocuklara el uzatıyor.

Çocukların ruhen, bedenen ahlaken ve fikren gelişimleri; toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmaları ve yüksek öğrenim dahil eğitimlerinin sağlanması hedefleniyor.

Dört yaşında bir kızı olan ve yardım kampanyalarına destekleriyle içimizi ısıtan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Bolluca'da bulunan çocuk köyünü ziyaret etti.

1992 yılında kurulan Koruncukköy Bolluca, ilk Türk çocuk köyü... 12 aile evi, 2 kız, 1 erkek gençlik evi, idari ve sosyal hizmet binası, çocuk yuvası, kütüphane, soğuk hava deposu, erzak ve malzeme deposu, oyun parkı ve spor sahaları, Numil Kültür Merkezi gibi tesislerden oluşan köyde 13 üniversite öğrencisi var.

Çocuklarla birlikte vakit geçiren ve oyun oynayan Meryem Uzerli, ziyareti boyunca onlardan sevgisini eksik etmedi.

Meryem Uzerli, geçtiğimiz yıl Koruncuk Vakfı'na destek amacıyla düzenlenen 'İkinci Şans' projesinin yüzü olmuş, hakları elinden alınan çocuklara ikinci bir şans için kampanyaya destek vermişti.

"Çocuklar Allah'tan bize hediye, onlar bizim geleceğimiz."

Daha önce destek verdiği 'İkinci Şans' projesinin ardından Koruncuk Vakfı'yla yakından ilgilendiğini belirten Meryem Uzerli, "Çocuklar, Allah'tan bize hediye, onlar bizim geleceğimiz" demişti.

Bir anne olarak kendi çocuğunu koruyabildiğini söyleyen Meryem Uzerli, muhtaç çocukları hayata hazırlayan vakfın projesinde yer aldığı için mutlu olduğunu ifade etmişti.

"Ben bir anne olarak çok mutluyum, kendi çocuğumu koruyabiliyorum. Ama çok insan var, çocuğunu koruyamıyor. Hem anne hem insan olarak bu projede var olduğum için çok mutluyum.”

Meryem Uzerli'nin ziyaret ettiği, aile ve gençlik evleriyle sosyal bir yaşamın kapılarını da açan Koruncukköy bugüne kadar üç yüze yakın çocuğa sıcak bir yuva oldu.

Zor günler geçirmesine rağmen kızı Lara'yı sevgiyle büyüten ve her daim ayaklarının üzerinde duran Meryem Uzerli'yi ayakta alkışlıyoruz! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir