Görüş Bildir

Milli Eğitim Bakanı'nın Uçağı Mahsur Kaldı

Haberler
> Milli Eğitim Bakanı'nın Uçağı Mahsur Kaldı

Bakan Avcı Uçakta Mahsur Kaldığı Anları Anlattı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da içinde bulunduğu THY uçağı hava muhalefeti nedeniyle Ürdün'ün başkenti Amman'da mahsur kaldı. Uçak içinde 5,5 saat mahsur kalan Bakan Avcı, 'Amman’da da okulları tatil ettik' dedi.

Kış şartlarının Ürdün’ün başkenti Amman’da etkili olması nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyetin bulunduğu THY uçağı Amman’dan İstanbul’a 6 saatlik bir gecikmeyle ulaştı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, uçaktan indikten sonra VIP salonunda ' Amman’da da okulları kapattık' diye espri yaparak Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada Amman’da bu mevsimde pek rastlanmayan bir kar yağışıyla karşılaştıklarını, ancak uçak içinde 5,5 saat bekledikten sonra Amman Havalimanı yetkililerinin kendileri için pisti açtığını belirterek şunları söyledi:

'Amman'da bu mevsimde pek rastlanmayan bir düzeyde kar yağışı oldu. Hem şehir içinde, hem de şehir dışında, özellikle havaalanında ciddi kar yağışı ve buzlanma vardı. O yüzden bizim uçağımız da pist kapalı olduğu için uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Ama gerek Ürdünlü yetkililerin çabaları, gerek THY’nin organizasyon kabiliyeti, neticede uçtuk, geldik. Ben bu vesileyle Ürdünlü yetkililere teşekkür ediyorum. Çünkü bizim için özellikle pisti temizleyip açtılar. O sayede uçuş yapılabildi. THY personeline de ayrıca teşekkür ediyorum. Hem kaptanlarımıza, hem uçaktaki görevli arkadaşlarımıza. Uçak içinde 5,5 saat bekledik. Az bir süre değil. Normal yolcu psikolojisini zorlayan bir süre. Ama yolcuları çok güzel idare ettiler. Bir ara uçağı boşaltıp yolcuları otele mi alalım şeklinde bir düşünce oluştu ama, o takdirde belki 2 gün havalimanının kapanma tehlikesi vardı. Bir kere uçak boşaldıktan sonra tekrar toparlamak çok zordur. Havalandırmalar çalıştı. Zaman zaman içerisi çok sıcak olmasın diye kapattılar ama çok iyi idare ettiler.'

''AMMAN’DA DA OKULLARI TATİL ETTİK''

''İstanbul’da bazı ilçelerdeki okullar bugün tatil oldu, bu konuda bir şey söylemek ister misiniz?'' şeklindeki soruya cevap vermeden önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı , 'Bu ara biz gitmişken Amman’daki okulları da tatil ettik' şeklinde esprili bir cevap verdi.

Avcı daha sonra, 'Espri olsun diye söylüyorum, ama orada da okullar tatil oldu. Kaymakamlarımız kendi bölgelerindeki durumlara göre Valilik talimatıyla karar verdi. Değerlendiriyorlar. Çocukların okula ulaşmasında ara sokaklar da önemli. Sadece yağış da önemli değil. Bazen yağış olur ulaşım aksamaz, bazen de yağış yoktur zemin de buzlanma vardır. Onu valilik en güzel şekilde değerlendiriyor' dedi.

Ürdün Eğitim Bakanı Muhammed Teneybet’in resmi davetlisi olarak Amman’a giden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, her iki ülke arasında eğitimde iş birliği konularında görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Faik Kaptan, Murat Çakır - DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?