Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den 5. Parti Tarifi

 > 
7PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde, koalisyona açık olup olmadıkları sorusuna seçim sonrası Meclis’te 5. partinin olabileceğini belirterek yanıt vermişti. MHP liderinin bu sözleri başkent kulislerini hareketlendirirken Bahçeli sözlerine açıklık getirdi: "Mevcut partiler içinde siyasetin tıkanıklığa doğru gitmesine karşılık, o tıkanıklıkta siyaseti açmak, normalleştirmek için 5. parti meclis içinde kurulabilir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul mitingi sonrasında Ankara yolunda bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanlığı makamı anayasaya göre görevlendirme makamıdır. Oraya gitmezlik yapılamaz. Oraya gitmek demek Erdoğan’ı kabul değil, makama saygıdır. (Espri yaparak) Burhan Kuzu da bizdendi. Bir kuzu verdik ikinci kuzuyu vermeyiz. Bundan sonra kurt, bozkurt gider artık.

  • 5. parti ile AK Parti’de bölünmeyi mi kastediyorsunuz?

Mevcut partiler içinde siyasetin tıkanıklığa doğru gitmesine karşılık, o tıkanıklıkta siyaseti açmak, normalleştirmek için 5. parti meclis içinde kurulabilir anlamındadır. Geçmişte çok örnekleri vardır. 

  • 5. parti hükümet kurulmasında rol oynayabilir mi?

Mutlaka.

Koalisyon için 4 şartını koruyor

  • 3. seçim ihtimali

Çok zor. Mevcut şartlar içinde koalisyon için gayret göstermek lazım. Biz de diyoruz ki; ‘Aziz milletim kaygılanma, eğer 4 şartı kabul ederlerse biz böyle bir koalisyon yapılanmasının içinde olabiliriz.’

Türkiye’nin geleceği ile ilgili AKP’liler ne malum belki de Erdoğan’dan vazgeçebilirler. Türk siyasetinde vazgeçilmez insan yoktur. Kimler geldi kimler geçti.

Kaynak: Saliha Çolak | HT

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir