Görüş Bildir
Haberler
MHP'de Sanal Temayül

MHP'de Sanal Temayül

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Merkezi, 7 Nisan'da milletvekili adaylarını açıklamadan önce teşkilat içinde eğilim yoklaması yapacak. Parti üyeleri web sitesinden aday görmek istedikleri kişileri seçecek. Şifreli oylamaya parti üyesi olmayanlar katılamayacak, her üye bir oy verecek.

AK Parti milletvekili adaylarını belirlerken teşkilatın temayülünü (eğilimini) sandık kurarak ölçmüştü. MHP ise sanal temayül yapacak.

MHP Genel Merkezi, ülke genelindeki tüm üyelere kısa mesajla bunun bilgisini verdi.

Sanal temayülde http://temayul02.mhp.org.tr adresli web sitesine girip TC kimlik numarası, ad, soyad, cep telefonu numarası ve kullanılan operatörün adı yazılıyor.

Daha sonra üyenin cep telefonuna kısa mesajla şifre geliyor. Bu şifre yazıldığında tercihte bulunmak istedikleri il soruluyor.

Örneğin İzmir işaretleniyor. İzmir'in hangi seçim bölgesinde oylamada bulunulacağını belirtmek için bir tık daha gerekiyor.

Parti üyesi, o bölgenin milletvekili aday adaylarının adlarının yazılı olduğu sayfada kimlerin milletvekili görmek istediğini işaretliyor.

Üyenin tercihi bu şekilde alınmış oluyor. Parti üyesi olmayan biri tercihte bulunmak istediğinde 'sistemde kayıtlı değilsiniz' uyarısıyla karşılaşıyor, her üye sadece bir kez oylamaya katılabiliyor.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın