Mehmet Boynukalın'a Soru: Vergilerin ‘Haram’ Olan Kısmından Kimlerin Maaşı Ödeniyor?

1.3bPAYLAŞIM

Ayasofya Camii eski baş imamı Mehmet Boynukalın dün sanal bir intihar girişiminde bulundu. Ve ardından sorular bıraktı.

Ülkemizde sosyal medya, yasa koyuculara yakalanmadıktan sonra ifade özgürlüğünü sonuna kadar kullanabileceğiniz bir alan. Klavyenin başına geçtikten sonra sizi tutabilene aşk olsun.

Dün de Mehmet Boynukalın klavye başına geçti. İçki satışının Covid bahanesiyle yasaklanması nedeniyle sosyal medyada gerilen ortamda içki karşıtı tweetler attı.

Neydi? Alkol haramdı. Müslümanlar kesinlikle içmemeliydi. Günah işlemek isteyen Müslümanları ve Müslüman olmayanları unutmuştu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu tweetlerden sonra tepkilerini göstermeye başladı. Sosyal medya tabiriyle linç yemeye başladı.

Tartışmanın şehvetine kapılan Boynukalın klavyenin başından kalkmak yerine cevap vermeye kalkınca ortalık karıştı.

Olabilecek en avam cevabı verdi. Ardından hadise büyüdü ve Boynukalın sanal intiharını gerçekleştirip hesabını kapadı.

Ve benim aklımda bir soru kaldı. Mehmet Boynukalın tweetlerinden birinde kendi maaşının hazinenin helal olan kısmından ödendiğini söylemişti.

O an aklıma ‘’hazinenin haram kısmı’’ geldi. Hazinenin haram kısmı mı vardı? Ve bu haram kısımla kimlerin maaşı ödeniyordu?

Öğretmenlerin, doktorların, bürokratların, memurların? Kimlerin maaşı ‘’haram’’ kısımdan ödeniyordu?

Evet Mehmet Boynukalın bize açıklar mısınız? Bahsettiğiniz hazinenin ‘’haram’’ kısmından kimlerin maaşı ödeniyor? Belki de TBMM üyeleri?

Sadede gelelim. Sosyal medya ve kamusal alandaki tartışmalar risklidir. Kim olduğunuzu unutur ve nerede durmanız gerektiğinizi bilmezseniz sizi çukur gibi içine çeker. Sonra bir anda kendinizi helal-haram maaş alan memurları listelerken bulursunuz.. Azarı kendi destekçisi olduğunuz siyasilerden yersiniz. Ardınızdan da asla cevaplayamayacağınız sorular kalır: Hazinenin 'haram' olduğunu iddia ettiğiniz kısmından kimlerin maaşı ödeniyor?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

içki içip cehapeye oy veren terörist memurların?

logicaldoor

Hadise bak, Allah şunları şunları lanetlemiştir diyor. Nerede diyor? Kur-an'da yok. Allah'ın sözlerinin geçtiği başka bir kaynak mı var?...

pamukcupasagil

bu manyagi kim ayasofyaya tayin etmis zamaninda. bildgin bomba, patlarsa kendi tarafina daha cok zarar verir

soyledim-gitti

İçkiden alınan vergi, içkiyi azaltmaya yönelik bir çaba aslında. Yüksek vergi bir şeyin daha az satılması için konulur. Mekana gittik mi 5 değil de 2 kadeh içebiliyoruz. Çünkü pahalı. O yüzden içkiden gelen yüksek verginin haram olacağını -nacizane fikrimle- düşünmüyorum. Bir nevi içki içene kesilmiş ceza gibi. Hadi genelev olayını da kılıfına uyduralım, orada da kendi vatandaşlarının güvenliği için aldığı önlemlerin/hizmetlerin karşılığını alıyor vergi olarak diyelim:) Ama piyango için bir bahane bulamıyorum. Hizmet desen yok, masraf desen yok. Bildiğin kumar oynatma işini tekele alıp kumarhane sahibi olmak gibi.

u_umut

lan hazinede öyle bir bölüm mü var. bu taraf haramdan gelen vergiler, bu taraf helalden gelen vergiler. bunda bile ayrımcılık var. sen neden helalden alıyorsun da diğer insanlara senin deyiminle haramdan alıyor. sen kimsin de kendini diğerlerinden farklı görüyorsun e be dümbül.

Görüş Bildir