Mehmet Barlas: 'Bir Türk Seçmeni Olarak Ne Kadar Talihli Olduğumu Her Fırsatta Görebiliyorum'

0PAYLAŞIM

Sabah yazarı Mehmet Barlas, "Bir Türk seçmeni olarak ne kadar talihli olduğumu her fırsatta görebiliyorum" dedi. Artık farklı, gelişmiş bir Türkiye olduğunu belirten Barlas, "Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü. Köprüler, otoyollar, havalimanları, Anadolu haritasının her köşesini süslüyor" ifadesini kullandı.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, 'Demokrasi bize eserlerle bezenmiş bir vatan haritası hediye etti' başlığıyla yayımlanan yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçildiği günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı izlediğini belirtti.

Şiir okuduğu için cezaevine girdiği dönemde de Erdoğan'ı ziyaret ettiğini belirten Barlas, "Adeta enerji toplamak için bir fırsat gibi değerlendirmişti cezaevindeki günlerini" dedi.

Barlas, Erdoğan'ın dün (21 Mayıs 2021) Kuzey Marmara Otoyolu Habipler Kavşağı - Hasdal Kavşağı açılış törenine katıldığını hatırlatarak "Otoyolunun, Habipler Kavşağı üzerinden eski Edirne Asfaltı Caddesi'ne bağlanarak kuzeyde Arnavutköy, güneyde Sultangazi ve Gaziosmanpaşa'ya, yine aynı kavşak üzerinden Alibeyköy - Hasdal mevkiinde 2. Çevre Yolu'na (O-2) ve yapılması planlanan üç katlı Büyük İstanbul Tüneli'ne entegre edilmesi amaçlanıyor" bilgisini verdi.

"Bir Türk seçmeni olarak ne kadar talihli olduğumu her fırsatta görebiliyorum" ifadesini kullanan Barlas, şöyle devam etti:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bize 'çağdaş uygarlık düzeyini' hedef olarak göstermişti. Çok partili demokrasiye geçtikten sonra bu hedefe ulaşmak için gereken her şey yapıldı. Yollar, barajlar, üniversiteler, fabrikalar ardı ardına geldi. Turgut Özal, Türkiye'yi dünya rekabetine ve turizme açtı."

'Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü'

Barlas, yazısına şöyle devam etti:

"İlk dönem Demirel, Barajlar Kralı olmayı kendine hedef olarak seçti. Erbakan, makine yapan makinenin peşinden koştu. İçinde bulunduğumuz son döneme de Tayyip Erdoğan damgasını vurdu. Artık farklı, gelişmiş bir Türkiye var. Boğaz'ın altından geçmek, alıştığımız bir şey haline dönüştü. Köprüler, otoyollar, havalimanları, Anadolu haritasının her köşesini süslüyor.

Dün de Türkiye'yi kıtalararası taşımacılığın en önemli merkezi haline getirecek Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) Projesi'nde Habipler ile Hasdal kavşakları arasında kalan son ve önemli bölüm açıldı. Diyorum ki... Demokrasimizin kıymetini bilelim. Bu yolda şehitler verdik ve ülke eserlerle doldu. Çamur siyasetine artık bu ülkede yer yok."

Bakanlık, Bakan Yardımcısının Danışmanı Olduğu Filme 1 Milyon Lira 'Destek' Vermiş... - onedio.com
Bakanlık, Bakan Yardımcısının Danışmanı Olduğu Filme 1 Milyon Lira 'Destek' Vermiş... - onedio.com
Arkeoloji Müzesi Eserleri Atatürk Havalimanı'na Taşınıyor, Uzmanlar Endişeli: 'Yıkım Olur' - onedio.com
Arkeoloji Müzesi Eserleri Atatürk Havalimanı'na Taşınıyor, Uzmanlar Endişeli: 'Yıkım Olur' - onedio.com
Yılmaz Özdil'e 'Yobaz' Davası: 2 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor - onedio.com
Yılmaz Özdil'e 'Yobaz' Davası: 2 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir