Görüş Bildir

Meclis'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon Kurulması Kararı

Haberler
> Meclis'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon Kurulması Kararı

TBMM Genel Kurulunda, 'kadına yönelik şiddetin sebeplerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi' amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclis'inde kadına yönelik şiddetin araştırılması amacıyla komisyon kurulmasına karar verildi.

AKP Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan imzalı dilekçe Meclis'e gönderildi.

Dilekçede, 'Kadına yönelik vuku bulan şiddet olaylarının sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak hukuktan siyasete, kurumlardan sivil toplum kesimlerine kadar el birliği içinde tek bir vakanın dahi yaşanmamasını temin edecek çözümlerin tespit edilmesi, mevcut hukuki durumun ortaya konması, uygulamaların değerlendirilmesi ve alınması gereken ek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa'nın 98'inci, İçtüzüğün 104'üncü ve 105'inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz' ifadelerine yer verildi.

Erdoğan açıklamıştı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da kadına yönelik şiddeti işaret ederek, 'Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Bugün grup başkanımızla konuştum, yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Biz bunları ne ana muhalefete ne diğerlerine bırakamayız' demişti.

Teklif daha önce AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
7
4
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Putler

"Teklif daha önce AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti." (Basından)

sorun islam ve ataerkil bir toplumda yaşıyor oluşumuz. çözüm gelecek nesilleri eğitmekle başlar. başkalarının hayatına, hayat tarzına saygı duymayı öğretirse... Devamını Gör

Asena Develi

Son hava durumuna gore silivri aciklari soguk gorunuyor, montunuzu kalin secip maskenizi ses gecirmez seviyede tutmaniz ciddi oneriler arasinda:)

Onur

şimdiden sonucu söyleyeyim. Türkiye de şiddet yoktur, yaşanan hadiseler münferittir. bunun için ceza hukukumuz yeterlidir. Dağılabilirsiniz.