Meclis'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon Kurulması Kararı

 > 
0PAYLAŞIM

TBMM Genel Kurulunda, "kadına yönelik şiddetin sebeplerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi" amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclis'inde kadına yönelik şiddetin araştırılması amacıyla komisyon kurulmasına karar verildi.

AKP Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan imzalı dilekçe Meclis'e gönderildi.

Dilekçede, "Kadına yönelik vuku bulan şiddet olaylarının sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak hukuktan siyasete, kurumlardan sivil toplum kesimlerine kadar el birliği içinde tek bir vakanın dahi yaşanmamasını temin edecek çözümlerin tespit edilmesi, mevcut hukuki durumun ortaya konması, uygulamaların değerlendirilmesi ve alınması gereken ek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa'nın 98'inci, İçtüzüğün 104'üncü ve 105'inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz" ifadelerine yer verildi.

Erdoğan açıklamıştı

Erdoğan Açıkladı: 'Meclis'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon Kuruluyor' - onedio.com
Erdoğan Açıkladı: 'Meclis'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Komisyon Kuruluyor' - onedio.com

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da kadına yönelik şiddeti işaret ederek, "Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Bugün grup başkanımızla konuştum, yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Biz bunları ne ana muhalefete ne diğerlerine bırakamayız" demişti.

Teklif daha önce AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir