Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda ve Diğerleri... Ünlü Dizilerin Yaratıcısı Gülseren Budayıcıoğlu'nun İlginç Öyküsü!

5PAYLAŞIM

İsmini daha önce hiç duymamış hatta kendisini daha önce hiç görmemiş olabilirsiniz. Ancak son zamanlarda Türkiye'de milyonlarca kişi bilerek ya da bilmeden onun hikayelerini büyük bir ilgiyle izliyor. Uzman psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu'ndan bahsediyoruz. İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve son olarak Masumlar Apartmanı. Hepsinde kendisinin parmağı var. Ünlü psikiyatrist, bu çok yönlü yapısını ve başarılı kariyerini adeta ilmek ilmek örmüş.

1947 yılında Ankara'da dünyaya geldi.

Olayların en başına gidecek olursak ilk soyadıyla Gülseren Kavas, 1947 yılında Ankara'da doğar ve kendisinin tanımıyla "sevecen" bir baba ve "otoriter" bir anne tarafından iki kardeşiyle birlikte büyütüldü.

Çok iyi bir eğitim aldı.

Ortaokulu ve liseyi TED Ankara Koleji'nde okuyan Gülseren Budayıcıoğlu, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nde tamamladı.

Beklenmedik bir kariyer değişimi yaşadı.

Üniversite eğitimi aldığı dönemde TRT kuruldu ve kanal, bu esnada sunuculara ihtiyaç duydu. TRT'nin açtığı sunuculuk sınavlarına katılan Budayıcıoğlu, sınavları başarılı bir şekilde geçerek sunucu olmaya hak kazandı.

Sunuculuk dönemiyle birlikte oluşan çakışmalar...

Bir yandan tıp eğitimi diğer yandan sunuculuk derken işler biraz birbirine karıştı. Çevre baskısının da etkisiyle Gülseren Budayıcıoğlu, bu ikisi arasında bir seçim yapmaya zorlandı ve psikiyatri alanında uzmanlaşmayı seçti.

Başarılarla dolu bir kariyerin ilk adımlarını atar.

Psikiyatri alanındaki uzmanlığını 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden alan Budayıcıoğlu, bu tarihten itibaren aynı üniversitede 5 yıl boyunca öğretim görevlisi olarak çalıştı. Sunuculuğu da tamamen bırakmayan başarılı psikiyatrist, aynı dönemde "İnsan ve Dünyası" isimli programı sundu.

Maalesef eşini 2007'de kaybetti...

Okuldan yakın arkadaşı olan eşi Aydın'ı "çok yakışıklı ve karizmatik biri" olarak tanımlayan Budayıcıoğlu, 2007'de eşini kaybetti. 34 yıllık keyifli bir birlikteliği olduğunu aktaran Budayıcıoğlu, eşiyle birlikte iki çocuğunu büyütürken annesinden çok destek aldığını da aktarıyor.

Ve herkes tarafından tanınmasını sağlayan o kitapları yazar...

Son yıllarda birçok diziye konu olan Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden, Hayata Dön ve Camdaki Kız kitaplarının yazarı olan Gülseren Budayıcıoğlu'nun en kilit özelliği çok yönlü olabilmesi. Psikiyatristlik, sunuculuk, yazarlık gibi birbirinden farklı alanlara ilgi duymakla sınırlı kalmayan Budayıcıoğlu, aynı zamanda tüm bu alanlarda başarılı da oldu.

Gerçeklik onu başarıya taşıyan diğer önemli bir faktör.

Gülseren Budayıcıoğlu'nu adım adım başarıya götüren etkenler; çok iyi bir eğitim geçmişi ve çok yönlü bir karakter yapısının yanı sıra kitaplarında anlattıklarının gerçek oluşu. Son olarak kendisinin Kırmızı Pelerin isimli kitabını yazmaya devam ettiğini de belirtelim. Kim bilir, belki bu kitabı da bir film ya da dizi olarak izleme şansına sahip oluruz!

Beyler Toplanın! 7 Maddede Kadınların Cinsel İlişki Sırasında Beklentilerini Açıklıyoruz - onedio.com
Beyler Toplanın! 7 Maddede Kadınların Cinsel İlişki Sırasında Beklentilerini Açıklıyoruz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir