Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mars'ta Hayat mı Varmış Diye Düşündürecek, Kızıl Gezegenden Çekilmiş 11 Fotoğraf

 > 
70PAYLAŞIM

1. Marstaki Yüz:

Gelmiş geçmiş en klasik Mars fotoğrafı. Viking isimli uzay aracı tarafından 1976 yılında çekildi. O zamandan beri birçok filmde ve dizide gösterildi. Ancak 1998'de yeni uzay aracı Mars'a gidip de yeni fotoğraflar çekince sadece bir tepe olduğu anlaşılmıştı.

2. Bir anda ortaya çıkan "doughnut":

Tatlı bir çörek çeşidi olan donutlar, Mars'a da iz bıraktı. Ocak 2014'te bu fotoğraf çekildiğinde herkes o donut'ın nerden geldiğini merak etti. Nasa'ya göre ise fotoğrafları çeken araç, bu cismi beraberinde sürüklemiş.

3. İguana:

Nasa'nın Meraklı Gezginci adı verdiği aracı tarafından 2013 yılında çekilen bu fotoğraftaki cisim tıpatıp bir iguana. Ancak kuyruğuyla, vücuduyla, gözleriyle iguanaya çok benzese de aslında sıradan bir kaya.

4. Parmak:

Aynı araç 2012'de de bir parmak fotoğraflamıştı. Önce herkesi alarma geçiren bu fotoğraf kısa bi sürede sadece bir taş olduğu anlaşılınca herkesi hayal kırıklığına uğratmıştı.

5. Kadın:

Ruh isimli gezgin araç ise bir kadına benzeyen bir fotoğraf yakalamıştı 2007'de. Uzay meraklıları bunun kızıl gezegende hayat olabileceğine dair bir işaret olduğunu düşünmek istedi ancak bilim adamlarının tespiti belliydi: Sadece kaya.

6. Fare:

Meraklı Gezgin 2012'de bir de fare bulmuştu Mars'ta. Bu fotoğraf 2012'de Amerika'da çok konuşuldu. Hatta fare için sosyal medya hesapları bile açıldı. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu da bir kayaydı yalnızca.

İşte yıllardır hayat aradığınız Mars'ta bula bula beni buldunuz diyen Mars faresi

7. Uyluk Kemiği:

Bu yıl ise bu uyluk kemiğine benzeyen bir cisim fotoğraflandı. Artık az çok tahmin edersiniz. Bu da bir KAYA.

8. Kafatası:

"Ruh" isimli uzay aracı bu fotoğrafı 2006 yılında çekmişti. Kafatasına çok benzeyen bu cisimle vahşi batı havası yakalanmıştı ama Mars'taki her şey gibi bu da bir taş idi.

9. Kask:

Marsta bir savaş olduğuna dair şüpheler yaratan bu ilginç kask fotoğrafı ise 2013'te çekilenlerden.

10. Kapı Kolu:

2013'te çekilen bu gizemli, metalimsi kapı koluna benzeyen cisim ise Nasa tarafından "sadece rüzgar tarafından parlatılan bir kaya" olarak tanımlandı.

11. Çiçek:

2012'de çekilen bu fotoğraf ise gezegen bilimcisi Aileen Yingst tarafından kesinlikle biyolojik bir şey değil ancak ne olduğu hakkında kesin bir yargıya varmaya da çekiniyorum" şeklinde yorumlandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babylonica

Herseye kaya diyip gecistiriyorlar zaten amk

enk-capital

Belki bunlar akıllı canlılar tarafından şekillendirilmiş taşlardı. Biyolojik yaşam tamamen yok olunca geriye sadece daha sağlam olan kayalar kalmıştır. Veya bişey oldu ve her şey taşa dönüştü. Sonra rüzgar onların bi kısmını süpürüp götürdü. Bunlar da geriye kalanlar. Böyle bişey olamaz diyebilir miyiz?

tahref156

Bu kadar koca evrende sadece insanlara yer verildiğini kimse bana kanıtlayamaz. Allah cömert ve israfı sevmez, bu kadar koca evreni sadece biz ile değerlendireceğini sanmıyorum.

dzvezda

Mars'ın daşı doprağı kayaymış.

goofy

o vakıt Mars'a gideh de selfi çekinekh :D

Görüş Bildir