Maliyeti 1 Milyar 450 Milyon TL: Melih Gökçek'ten Ankapark'ın Parası 'Halkın Cebinden Çıktı' Açıklaması

 > 
177PAYLAŞIM

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabında Ankapark projesinin ihale edildiğini açıkladı. Projenin 1 milyar 450 milyon TL'ye gerçekleştirildiğini duyuran Gökçek, "Başkanım parkın parası cebinizden mi çıktı?" sorusuna "Parkın parası halkın cebinden çıktı" yanıtını verdi. Muharrem İnce de konuyla ilgili açıklama yaparak, "Bu uygulamalar nedeniyle enflasyon ve döviz kurları artmakta milli gelirimiz düşmektedir." dedi.

Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği arazisine yaptırdığı Ankapark projesinin ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Yılda 26 milyon TL kira

Bugüne kadar düzenlenen ihalelerde taliplisi çıkmayan Ankara’daki dev eğlence merkezi Ankapark, bugün yapılan ihale ile 29 yıllığına kiraya verildi. İhaleyi, tek teklif veren Çin ve Türk ortaklı GBM Ticaret-Çelik Ortak Girişim Grubu aldı.

Firma her yıl Büyükşehir Belediyesi’ne 26 milyon 400 bin TL artı ÜFE ve TÜFE artışına göre ödeme yapacak. Firma ayrıca parka giriş ücreti ile içerideki oyuncaklardan biniş ücreti gelirinin yüzde 3’ünü belediyeye verecek.

"Gelirseniz yüzsüzsünüz"

Gökçek, ihaleyle 29 yıllığına kiraya verilen Ankapark için Twitter hesabında "Bak karşı çıkanlara bir şey diyeceğim. Ankapark açıldığında parka gelirseniz yüzsüzsünüz" dedi.

"Amaç turizim, yerli ve yabancı turisti Ankara'ya getirmek"

Twitter'da yaptığı paylaşımda projenin 400 milyon dolara tamamlandığını belirten Gökçek, "Geçmişteki harcadığımız parayla 1.450.000.000 liraya, dolar bazında yaklaşık 450 milyona mal oldu. Şimdiki dolar kuruna vursam 300 milyonu bulmuyor. Biz onlarca defa söyledik ki Ankapark kar etmek için açılmıyor. Amaç turizim, yerli ve yabancı turisti Ankara'ya getirmek" ifadelerini kullandı.

"Parkın parası halkın cebinden çıktı"

Gökçek, bir takipçisinin "Başkanım parası cebinizden mi çıktı?" sorusu üzerine "Parkın parası halkın cebinden çıktı. Bu halk beni belediye başkanı yaparken Ankara'ya yapacağım hizmetler için oy verdi. Ankara ya Ankapark'ı yapacağımı söylemiştim. Beni bunun için seçtiler. Ben de verdiğim sözü yerine getirdim" dedi.

Gökçek ayrıca takipçilerinin yorumlarına sert tepkiler verdi...

Tartışmalara Muharrem İnce de katıldı: "Talan uygulamalarının sonuncusu dün milletimizin gündemine geldi"

Muharrem İnce, dün gerçekleştirilen Ankapark ihalesiyle ilgili olarak hükümete birtakım eleştiriler yöneltti.

"Bu uygulamalar nedeniyle enflasyon ve döviz kurları artmakta milli gelirimiz düşmektedir"

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir