Görüş Bildir
Haberler
Mal Varlıkları Dondurulmuştu! T.C. Vatandaşlığı Verilen 8 Kişinin IŞİD'li Çıktığı İddia Edildi

Mal Varlıkları Dondurulmuştu! T.C. Vatandaşlığı Verilen 8 Kişinin IŞİD'li Çıktığı İddia Edildi

IŞİD üyesi oldukları gerekçesiyle mal varlıkları dondurulan 8 yabancı kişinin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olduğu iddia edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

365 kişinin malvarlığı donduruldu

365 kişinin malvarlığı donduruldu
prnt.sc

Alican Uludağ'ın haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla FETÖ/PDY, IŞİD, PKK/KCK ve DHKP/C terör örgütleri üyesi oldukları gerekçesiyle toplam 365 kişinin Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu. Ayrıca 12 kuruluş da listede yer aldı. Buna ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararda, bu kişilerin 60 gün içinde Danıştay’da dava açabilecekleri vurgulandı.

Adil Öksüz ve Zekeriya Öz listede yok

Adil Öksüz ve Zekeriya Öz listede yok

Listenin FETÖ bölümünde 205 kişinin isimleri yer aldı. Bunlar arasında FETÖ lideri Fethullah Gülen, Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi firari isimler yer aldı. Ayrıca halen cezaevinde olan Hidayet Karaca’nın da malvarlığı donduruldu. Ancak listede 15 Temmuz darbe girişiminin faillerinden firari Adil Öksüz ile firari savcı Zekeriya Öz gibi bazı kritik isimlerin yer almaması dikkat çekti.

Vatandaş yapılan 8 kişi IŞİD'li çıktı iddiası

Vatandaş yapılan 8 kişi IŞİD'li çıktı iddiası

PKK terör örgütünden ise 77 kişinin mal varlıklarına dondurma kararı alındı. Listede Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin isimleri dikkat çekti.Arasında Musa Aşoğlu ve Hüseyin Fevzi Tekin’in olduğu 9 kişinin DHKP/C terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla malvarlıkları donduruldu.

Ancak listenin en dikkat çeken bölümünü IŞİD ile ilgili olan isimler oluşturdu. Listede yer alan 86 kişinin büyük bölümünü Türk vatandaşları oluşturdu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kayıtlarda yer alan 8 yabancının da IŞİD üyesi oldukları gerekçesiyle malvarlıklarının dondurulması soru işareti yarattı. Bu durum, IŞİD bağlantılı kişilerin nasıl bir güvenlik soruşturması sonucunda Türk Vatandaşlığı’na geçirildiği sorusunu doğurdu.

Listede yabancı kökenli olan ancak “Vatandaşlık TC” olarak kayıtlara giren 8 kişinin isimleri şöyle:

Abu Bahaa kod adlı Zıad Alzhourı, Hasan Krayem, Hasan Maher Abdullah Abdullah, Mohamad Qassem, Fayez Alflıtı (Lübnan doğumlu), Saad Ali Saad Saad, Salim Ahmet Bakr Abboosh, Yusuf El Ali Elhasan (Suriye doğumlu).

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
6
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nurettin Bayar

Kim vatandaşlık verdi, hayın kılışdaroğlu