Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mahkumların Hücrelerinde El Konulan Akıl Almaz Hapishane Üretimi Silahlar

1.5bPAYLAŞIM

Almanya'daki bazı hapishanelerde bulunan bu el yapımı silahlar ağzınızı açık bırakacak. 9GAG'de karşımıza çıkan bu fotoğraflar el konulan bu silahlara ait. Ellerine geçirebildikleri her türlü malzemeyi, fırsatı silah yapmak için kullanan mahkumların hücrelerinden çıkma hepsi.

Kaynak: http://9gag.com/gag/anyd4yq?ref=fbp

Pompalı tüfek.

Metal karyola direklerinden yapılmıştır; perde bandından ve kibrit uçlarından toplanan kurşun parçalarını AA  piller ve kırık ampul tutuşturur. 21 Mayıs 1984'te Almanya'da iki hücre arkadaşı mahkumlardan birini esir olarak alıp, gardiyanlarla çatışıp, araba çalıp hapisten kaçtılar.

Tuvalet kağıdından bıçak.

Bu fotoğraflar 'Baraga Maximum Correctional'da bir mahkumun hücresinde el konulan bıçağa ait. Silah sadece tuvalet kağıdından yapılma ve mahkumun bu silahı yapması sadece 4 saatini almış.

Çift namlulu tabanca.

15 Kasım 1984'te bir dizi başka silahla birlikte 'Celle'de bir mahkumun hücresinde bulundu. Silahların hapishanenin demir işleri atölyesinde üretildiği ortaya çıktı.

Radyo vericisi.

Mahkumlar bazen hücre aramalarına hazırlıksız yakalanmamak için bunlardan gardiyanların odasına yerleştirirmiş. Aynı zamanda hücreden hücreye iletişim için de kullanılabiliyor. Normal bir radyo alıcı görevi görüyor.

Muşta.

Bezle sarılmış tutma yeriyle büyük ihtimal atölyelerden birinden çalıntı. Wolfenbüttel, Almanya'da 1993 yılında bir hapishane hücresinde bulundu.

Kamçı.

Hamburg, Almanya'daki 'Santa Fu' hapishanesinde 1996 yılında jilet bıçakları eklenmiş bu kamçı bulundu. Kadın hapishane görevlisinden zorla 'Metadon' almaya çalışıp başarısız olan uyuşturucu bağımlısı bir mahkumun hücresindeydi.

Dövme makinesi.

Hafif makineli tüfek.

Gardiyanlar bir kaçış planlandığı istihbaratını aldığında yapılan aramada Wolfenbüttel Hapishanesi'ndeki atölyelerden birinde bulundu.

Yaylı tüfek.

12 metre uzaklıktan hedefi tutturabiliyordu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hikmet-murat-demir

oz dizisi aklıma geldi hey gidi günler...

mehmetygt.yoruk

yaratıcılıkta son nokta bizde bunları yapabilicek mühendis veya prof. varmı acaba

cagri-budak

gerizekalı sen okuyup yapsaydın sen biz değilmisin vasıfsız it anca laf icraat nerde acep kendine sorsana bi ne beceriyom diye

mehmetygt.yoruk

ben hala öğrenciyim kardeşim bitti zaman bişeyler yapmaya çalışıcğımdan emin olabilirsin

cagri-budak

beni utandırabilirsin vallaha sıkıntı yok yapmayı başarırsın inş

erhan-eyidogan

Alman tabi yapar. Adamın geninde sanayi var. Bizim mahkumda boncuktan kuş yapsın. Bokunda boncuk arasın.

hastalik-hastasi

ne kadar yaraticiymis la bunlar bole :ddd

maide.bozkurt

hapishanede değerleri bilinmiyor zekaya,yaratıcılığa bak

Görüş Bildir