Görüş Bildir
Haberler
Londra Polisi 'Assange Nöbeti'ne Son Verdi

Londra Polisi 'Assange Nöbeti'ne Son Verdi

Onedio Medya
12.10.2015 - 23:46 Son Güncelleme: 12.10.2015 - 23:53

Londra polisi, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange'ın sığındığı Ekvador Büyükelçiliği önündeki nöbete son verildiğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Londra polisinden yapılan açıklamada, Assange'ın sığındığı, Ekvador'un Londra Büyükelçiliği önünde üç yıldır devam eden polis nöbetinin sona erdirildiği duyuruldu.

Açıklamada, 'Julian Assange'ı tutuklama operasyonumuz devam edecektir ve eğer büyükelçilikten ayrılmaya kalkışırsa kendisini tutuklamak için her türlü çabayı göstereceğiz. Ancak polisi sürekli nöbette tutmaya artık gerek kalmamıştır' ifadesi kullanıldı.

Açıklamada kararın, içişleri ve dışişleri bakanlıklarıyla görüşülerek alındığı belirtilerek, emniyetin kaynak ve imkânlarının sınırsız olmadığı vurgulandı.

İngiliz polisinin büyükelçilik binasının önünde 3 yıldır, 7 gün 24 saat nöbet tutmasının vergi mükelleflerine maliyetinin 11,1 milyon sterlini bulduğu kaydediliyor.

19 Haziran 2012'de İngiltere'deyken, hakkındaki İsveç'e iade kararının ardından Ekvador Büyükelçiliği'ne sığınan Assange, üç yıldır elçilik binasının bir odasında yaşıyor.

DW

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın