Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Lezzetli Olduğu Kadar Yemesi Meşakkatli 10 Yiyecek

Anasayfa > Goygoy

1. Kumru

1. Kumru

İzmir'imizin bizlere kazandırdığı en güzel şeylerden biri olan Kumru, sipariş edildikten sonra karşımıza darmadağın bir halde çıkıp nasıl yenileceği ile ilgili türlü senaryolar kurdurur.

2. Enginar Dolması

2. Enginar Dolması

Yapraklarından başlayarak eti sıyrılarak yenen Enginar Dolması kalbine inene kadar adamı yorar. Tam merkeze geldiğinizde halsiz düştüğünüzü anlarsınız.

3. Dondurma

3. Dondurma

Külahta aldığımız, bin bir çeşit aromasıyla damak tadımızı ele geçirmiş bir lezzet dondurma. Özellikle yazın en sıcak günlerinde yerken görselde ki manzarayı yaşamamak işten bile değil. Aktı akacak derken hızlı tüketime zorlar bizleri, tadına varamayız!

4. Sloppy Joes

4. Sloppy Joes

Kültürümüzde pek denk gelmediğimiz bir lezzet olan  Sloppy Joes'un yapımı çok kolay. Kolay olduğu kadar da hayli ağır ve yemesi zor bir hamburger çeşidi.

5. Spaghetti

5. Spaghetti

Kesinlikle yemesi en zor fakat şöyle salçalı soslusu en makbul yemeklerden biri. Fakat zırt pırt ağzının kenarını silmeyen var mıdır spaghetti yerken?!

6. Salyangoz

6. Salyangoz

Fransız mutfağının vazgeçilmez lüksü Müslüman mahallelerinde satışı olmayan bir diğer yemek. Denemeyenler için belirtiyoruz, yemesi kesinlikle zor.

7. Ayvalık Tostu

7. Ayvalık Tostu

Yerken ağzımızı yüzümüzü sos içerisinde bırakan, bulunduğunuz yüzeyi pırıl pırıl yapan bir diğer sandviçgil :)

8. Kuymak

8. Kuymak

Bir diğer adı Mıhlama olan bu kalori bombasını yemek de listemizdeki bir çok yemek kadar zor. Sebebini görselden anlayabilirsiniz sanırım.

9. Yağlama

9. Yağlama

Kayseri yöresinin bu efsanevi lezzeti muhtemelen yenmesi en zor fakat her şeye değecek yemeklerinden bir tanesi. Zaten yağlı ve yoğurtlu olan şebitleri bir de çatal kullanmadan baş ve işaret parmağınızı kullanmak suretiyle minik dürümcükler yaparak sarıyorsunuz. Eğer üzerindeki kıymaları dökmezseniz sonrası malum. :)

10. Hamburger

10. Hamburger

Allah aşkına şunu tek parça halinde bitiren oldu mu hiç?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
332
188
48
37
26
16
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?