Görüş Bildir
Haberler
Lenovo, Türkiye Akıllı Telefon Pazarına İddialı Giriyor

Lenovo, Türkiye Akıllı Telefon Pazarına İddialı Giriyor

ATKN
13.01.2015 - 16:26
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye’de akıllı telefon pazarına giriş yapan Lenovo, bugün gerçekleştirdiği Türkiye lansmanı ile yeni akıllı telefonlarını görücüye çıkardı.

Lenovo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Başkanı Aymar de Lencquesaing ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı’nın katılımıyla gerçekleşen lansmanda Lenovo’nun VIBE Z2 Pro, VIBE Z, VIBE X2, S850, A319 modellerini gün ışığına çıkardı. VIZE Z2 Pro modeli üst segment telefon satın almayı planlayanlar için geliştirilirken, ailenin giriş seviye üyesi A319 ise telefona fazla para vermek istemeyen kullanıcılara hitap ediyor.

Motorola cihazları Türkiye’de satılmayacak

Lenovo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Başkanı Aymar de Lencquesaing, Lenovo’nun Türkiye’deki başarısı ve akıllı telefon pazarına girmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lenovo’nun bu yıl IBM’in x86 sunucu biriminin satın alınmasının da içinde olduğu önemli satın alma ve ortaklıklara imza attığını belirten Aymar de Lencquesaing, bu satın almanın Lenovo’yu 42,3 milyar dolarlık pazarda üçüncü büyük oyuncu haline getirdiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl dünya genelinde 55 milyon adet PC satışı gerçekleştirdiklerini söyleyen Aymar de Lencquesaing, tablet ve telefon satışlarının toplamından oluşan akıllı cihazlarda, bu rakamı geçerek 59 milyon adet satışa ulaştıklarını söyledi. Google’dan Motorola Mobility’yi satın alma sürecinin resmi olarak tamamlandığını açıklayan Aymar de Lencquesaing, önümüzdeki dönemde Motorola cihazlarını Türkiye’de satmayı düşünmediklerini belirtti.

Bugün Türkiye’de satılan her 4 üründen birinin Lenovo olduğunu dile getiren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı ise Türkiye’de PC’de liderliğini son beş çeyrektir kimseye bırakmayan Lenovo’nun akıllı telefon pazarında da önemli bir oyuncu olmak için Türkiye’ye geldiğini söyledi. Akıllı telefon pazarında oyunu yeniden başlattıklarını söyleyen Çakmakçı, Lenovo’nun Türkiye’de çok geniş bir ürün yelpazesinde üstün kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleriyle tüketicilerle buluşacağını ifade etti.

Şu an itibarıyla Z2 ve A319’u pazara süren Lenovo Z2 Pro’yu ise önümüzdeki ay piyasaya sürecek. Telefonların satış fiyatları 399-1.899 TL aralığında olacak.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/lenovo-turkiye-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam