Kylie Jenner'ın Mark Zuckerberg'ü Tahtından Ederek Tarihin En Genç Milyarderi Olacağı Açıklandı, Ortalık Karıştı!

252PAYLAŞIM

Son birkaç yıldır magazin gündeminin zirvesindeki isim olan Kylie Jenner, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Şimdi de tarihin en genç dolar milyarderi olmaya hazırlanan yıldız isim tartışmaların odağında.

Kylie Jenner, 9 yaşından beri kameralar karşısında büyüse de ailesinin dikkat çeken bir üyesi değildi.

Kardashian ailesinin meşhur "Keeping Up With The Kardashians" şovunda Kendall Jenner'la birlikte ailenin en küçük ve çok da dikkat çekmeyen fertleriydiler. Ne zaman ki ergenliğe girdiler, bu kez Kendall güzelliğiyle dikkat çekmeye başladı. Modelliğe başlaması onu biraz daha ön plana çıkarırken geri planda kalan küçük kardeş Kylie Jenner da ilgi odağı olmak için atağa geçti.

2014'te, 16 yaşındayken fiziksel görünümünü değiştirmeye başlayarak insanların ilgisinin kendisine yönelmesini sağladı.

İnce dudaklarını dolgunlaştırması, onun yaşındaki biri için daha önce görülmemiş bir şeydi. Gençliği bir anda etkisi altına almayı başardı.

Bir anda dünyanın en çok konuşulan isimlerinden birine dönüştü, bunu sadece sosyal medyayı doğru kullanarak başardı.

Instragram, Snapchat ve Twitter ile hatrı sayılır bir takipçi kitlesi edindi. Hayatını gözler önüne seren televizyon programının yanı sıra günlük yaşamını sürekli olarak takipçileriyle paylaştı. Bu arada estetik operasyonlar sayesinde giderek "güzelleşmeye" de devam etti.

Kylie Jenner'ın Takıntı Haline Getirdiği ve Sosyal Medyada Sıkça Taklit Edilen 11 Pozu - onedio.com
Kylie Jenner'ın Takıntı Haline Getirdiği ve Sosyal Medyada Sıkça Taklit Edilen 11 Pozu - onedio.com

Doğal güzellik bu kadar ilgi çekmezdi, sonradan elde edilebilen güzellik insanlarda "bir gün ben de güzelleşebilirim" algısı oluşturdu ve Kylie Jenner güçlü bir ikona dönüştü.

Yeni dudakları ve kullandığı rujlar çok konuşuluyordu, o döneme kadar çok da popüler olmayan nude, gül kurusu ve kahve tonlarındaki rujlar da onunla birlikte patlama yaptı.

O da bu ilgiye kayıtsız kalmadı, kendi rujlarını çıkardı ve kozmetik markasını kurdu.

Kylie Cosmetics adlı marka kısa sürede devasa bir kozmetik imparatorluğuna dönüştü. Özel koleksiyonlar, sürekli yeni ürünler derken Kylie Jenner nasıl markalaştığını ispat etmiş oldu.

Sadece kozmetikle de kalmadı; tişörtleri, aksesuarları ve hatta iç çamaşırlarıyla markasını pek çok üründe kullandı.

Kendi pop-up (kısa süreli) mağazalarını açtı, insanlar geceden bu mağazaların kapısında kuyruk oldu. Bir yanda özel, diğer yanda iş hayatı; son yıllarda kendisini sık sık konuşur olduk.

Kylie Jenner Ablasının İzinde: Genç Yıldız Poposunu Tişörte Bastırdı, İnternet Karıştı! - onedio.com
Kylie Jenner Ablasının İzinde: Genç Yıldız Poposunu Tişörte Bastırdı, İnternet Karıştı! - onedio.com

Sadece 3 yıldan kısa bir sürede yakaladığı bu başarı ona elbette nakit olarak döndü, hem de yüklü miktarda!

Forbes dergisinin yeni sayısının kapağına taşıdığı yıldız, kendi başına elde ettiği 900 milyon Dolar'lık servetiyle "tarihin en genç Dolar milyarderi" olmaya hazırlanıyor.

Şu an bu unvan, 2006 yılında 22 yaşındayken milyarder olan Mark Zuckerberg'e ait.

Elbette dünyada daha genç milyarderler de var, ancak onların servetleri ailelerinden geliyor. Kendi emeğiyle zengin olan isimler arasında en genç milyarder Mark Zuckerberg.

Kylie Jenner'ın bir an önce milyarder olarak tarihe geçmesini isteyen hayranları, bir para toplama kampanyası bile başlattı.

Evet, yanlış okumadınız. Milyarder olabilmek için 100 milyon Dolar'a ihtiyacı olan Kylie için yardım çağrıları yapılıyor.

İnsanlar bu durumdan fazlasıyla sıkılmış durumda.

Pek çok ülkede içilecek temiz su, yiyecek doğru düzgün yemek bulunamazken insanların derdinin Kylie Jenner'ı milyarder etmek olması değil, bu ne yazık ki günümüz dünyasında başa çıkılamayacak bir durum. Kylie Jenner'ın kendi emeğiyle milyarder olduğunun altının çizilmesinden rahatsızlar.

Self-made, yani kendi emeğiyle, sıfırdan zengin olma tabiri insanları öfkelendiriyor.

Mark Zuckerberg nispeten daha mütevazı bir aileye sahip olsa da, New York'ta dişçi bir baba ve psikiyatrist bir annenin özel okullarda ve Harvard'ta okumuş oğlu olarak Facebook'u arkadaşlarının, ayrıca çeşitli yatırımcıların desteğiyle kurdu. O da sıfırdan gelme değildi, ancak Kylie Jenner'ın durumu daha başka.

Zengin bir anne, olimpiyat madalyalı sporcu bir baba ve ünlü, zengin ablaların arasında kameralar karşısında büyümek pek de sıfırdan başlamak sayılmaz.

Ayrıca ailesini ve şöhretini bir kenara koysak dahi, Kylie Cosmetics'i 18 yaşındayken 250.000 Dolar sermaye ile kurduğu gerçeği var.

18 yaşında bir genç olarak 250.000 Dolar'ın kendisine mi ait olduğu, yoksa ailesi tarafından mı verildiği bilinmiyor. "Herkes başarılı olabilir, herkes çok para kazanabilir" felsefesini sunan "Amerikan rüyası"nın aslında çok da doğru olmadığı bu örnekle yeniden gündeme gelmiş oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Amerika'da da yasal yollardan zengin ve başarılı olmanın ilk kuralı, zengin ve başarılı bir aileden gelmek.

Hollywood, müzik dünyası ve önde gelen şirketlerin üst düzey isimleri genellikle zengin ailelerin çocuklarından oluşuyor. Elbette istisnalar oluyor, ancak bunlar genel kanıyı bozmaya yetmiyor.

Teknoloji çağında da şimdilik bu durum değişmiyor. Yine ünlü daha ünlü, zengin daha zengin oluyor.

Bakalım Kylie Jenner kısa zaman içinde milyarder olarak tarihe geçebilecek mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
begumdebegum

zengin bir aileden geliyor diye başarısının yadsınması saçma. ne yani, ailesini mi reddetsin. çeneler yorulmuş yine. milyarder olsun diye para toplanacak kadar bağlı bir kitle yaratması onun başarısıdır. kitle salaksa o napsın... objektif değerlendirme yapılmadığından birileri yerinde sayarken diğerleri alıp yürüyor.

stephaniestockhard

Çivin çıktı dünya. “Çocuğumun doğum günü, cebimde elli kuruş var.” Diye intihara kalkışan adamlar varken bu insan bozuntularına para toplanıyor öyle mi? Ailesi ve estetiği olmasa yüzüne bakılır mı acaba?! Estetikli hâli de bir şeye benzese.

gzm-ynklr

Bunlar da yani ne yapmışlar da bu kadar zengin adaletsiz dünya işte

yazanhayalet

Milyarder olsun diye yardım kampanyası mı? Çok afedersiniz ama sizin ben derdinizi sikeyim.

huseto61

Züğürdün çenesi her yerde :)))

medya-cakali

Konu züğürt olmak değil, benim ailemin maddi durumu iyi yine de daha adaletli bir gelecek ve kendi malvarlığım olmasa da o malvarlığını legal yollarla geleceğe taşımak ve daha çok işçi istihdamı sağlayarak haklarının çatısını korumayı hedeflemek gerekiyor. Uzun adam halkından zam alıp sabah kahvaltı da beyaz çayını içerken züğürt deme hakkını bulabilir misin ?

Görüş Bildir