Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kuzey Kore Lideriyle Alay Eden Oyun Hacklendi

Anasayfa > Gündem

Bugünlerde Kuzey Kore liderini konu alan her projenin başına bir şeyler geliyor. Son olarak “Glorious Leader” adı verilen, Kim Jong-un’un baş rolde olduğu oyun hackerların kurbanı oldu.

Moneyhorse Games tarafından geliştirilen bu parodi oyunda Kim Jong-un’un kapitalizmi yok etmeye çalışması konu alınıyordu. Ancak Kuzey Kore lideriyle alay edilmesi hackerların pek hoşuna gitmemiş olacak ki ekibin sistemleri ele geçirilerek oyunun gelişimi engellendi. Oyunun geliştiricileri artık bilgisayarlarına ulaşamadıklarını ve web sitelerine erişimi kaybettiklerini dile getirdi. Bunun üzerine Kickstarter kampanyasını sona erdiren stüdyo, kullanıcılardan özür diledi.

Şirket, saldırıyı yapanların daha önce Sony’ye saldıran GOP adlı hacker grubuyla bağlantılı olmadığını düşünüyor ancak kimin yaptığı konusunda herhangi bir fikirleri olmadığını da sözlerine ekliyor. Saldırıdan anlaşılacağı üzere yalnızca büyük firmalar değil, Kim Jong-un’u projelerine dahil eden bağımsız stüdyolar da artık güvende değil.

Oyun hakkında fikir edinmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/kuzey-kore-lide...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?