İstanbul’da Oyun Geliştiren 19 Yaşındaki Üç Genç, 1,4 Milyon TL Değerlemeyle Yatırım Aldı

 > 
149PAYLAŞIM

19 yaşındaki Ümit Aparı, Eşref Bektaş ve Ömer Aslan tarafından kurulan ve Spin Warriors İstanbul uygulaması ile ses getiren mobil oyun şirketi Studio Billion, yatırım şirketi Tarvenn Ventures tarafından 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. 

Üç lise arkadaşı tarafından geliştirilen Spin Warriors İstanbul, Google Play'de 620 bin kere indirildi

Liseden arkadaş olan üç genç girişimci tarafından geliştirilen Spin Warriors İstanbul uygulaması, Android uygulama mağazası Google Play'de 620 binden fazla indirildi ve popüler oyunlar arasına girdi. 

Ümit Aparı, Eşref Bektaş ve Ömer Aslan'ın kurduğu ve oyun teknolojileri geliştiren Studio Billion adlı şirket, Spin Warriors İstanbul ve diğer projelerini dünya genelinde duyurmak için yatırım arayışı içindeydi.

Genç girişimciler, yatırım şirketi Tarvenn Ventures tarafından 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) girişimcisi olan gençler, oyunlarını uluslararası arenada iddialı hale getirmek için aradıkları yatırımı buldu.

DHA'nın haberine göre, yatırım şirketi Tarvenn Ventures, Studio Billion'a 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım yaparak, genç beyinleri destekledi.

Hedef 1 milyar indirme

Yüz binlerce kişi tarafından indirilen Spin Warriors İstanbul ile yakaladıkları başarıyı, diğer uygulamalarıyla da göstereceklerini söyleyen genç girişimciler, hedeflerinin beş yıl içinde 1 milyar indirme olduğunu söyledi. 

Studio Billion, yakın zamanda diğer uygulamaları olan Kelime Avcısı - Word Hunter isimli uygulamanın lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Tarvenn Genel Müdürü Kopuk: 'Genç girişimcilere güveniyoruz'

Tarvenn Ventures Genel Müdürü Mustafa Kopuk, yatırımla ilgili olarak, "Yerli sermayeli ve uluslararası alanda faaliyetleri olan bir yatırım ve danışmanlık şirketi olarak, genç girişimcilere güveniyoruz ve her zaman yanlarındayız. Studio Billion’un kısa sürede uluslararası pazarda önemli işler yapacağına inancımız tam" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir