Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kulaklarınızı Kanatacak Kötülükte 15 Ankara Havası

 > 
103PAYLAŞIM

Bazıları çok eğlenceli kabul ediyoruz. Hatta dilimize dolandıkları bile oluyor. Her yerde duymaya alıştığımız ve yadırgamadığımız örnekleri de çok. Ama bazıları var ki gerçekten insanın kulağını kanatıyorlar kalitesizlikten. Derledik ki dinlemeyin. Ya da dinleyip kendinize sabır testi yapabilirsiniz. Kolay gelsin şimdiden.

1. Çalgı Çengi - Elvan Dalton - Uzun Versiyon

Ya tamam, bu şarkı da rezalet. Kobrayı saldım kızlar falan hoş değil. Ama herhalde filme çok gülmüş olduğum için her duyduğumda gülümsüyorum. Balkonlarda gezen bir hırsız, kalpleri çalan bir Arsen Lüpen adeta bu Elvan Dalton.

2. Keşke Annen Babana O Gecede Olmaz Başım Ağrıyor Diyeydi

İçi dışı  bir çalışma. Bu kalıbı zaman zaman biz de kullanıyoruz sanırım ama bu şekilde değil ve herkesin içinde de değil elbet.

3. Eskimez Kız Çevir Salla - Çankırılı Şaban

Çankırı Ankara'nın komşusu olduğundan olsa gerek havasından suyundan kapmış bir şeyler. Eskiyebilecek şeyleri düşünüyorum da sanırım kızımızın elektronik aletleri, ne biliyim telefonu falan olabilir. Yoksa kadın bedeninin herhangi bir parçası sallanınca eskimez.

4. Ankaralı Namık - Dokumacı Kızlar

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Ankaralı Namık'ın bu eserini bilmeyen yoktur. Sokaklarda sarhoşlardan tutun da arkadaş meclislerine kadar her yerde komik diye söyleniyor. Enişteler konusunda uyarı bilgi verdiği için hoş görülebilir.

5. Ankaralı Turgut - Nah Çıktı

Bu nispeten masum bir örnek. Toplumumuzun ekonomik sıkıntıları yüzünden şans oyunlarına gönlünü kaptırmasını mizahi ir dille irdeliyor diyelim. Keşke çıksaymış..

6. Ankaralı Turgut / Ben Karı İstirem Babo

Şener Şen şaheseri Züğürt Ağa filminde kulağını kaşıyıp "karı isterem karı" diyen yaşlı amcadan esinlendiği çok açık olan eser. Askere gitmiş, mesleğini eline almış her Türk gencinin hakkı olan şeyi, sessizlerin sesini bizlere ulaştırmış olan sanatçımıza teşekkürü bir borç biliriz.

7. Ali Albay - Hovardasın

Ali Bey gerçekten bir albay mı bilemiyorum. Eğer öyle idiyse bile bu şarkıları söyledikten sonra ilişiği kesilmiştir herhalde. Adın çıkmış telekıza derken sanırım dedikodunun zararlarını vurgulamak istedi.

8. Sarı Tutku - Tokmakla Yavrum Tokmakla

Sarı Tutku bu alemlerin en tanınmış insanlarından biriymiş, ben yeni öğrendim. Şarkının sözleri çok anlaşılmıyor klipte. Ancak klip şarkının içeriği konusunda yeterince açıklayıcı sanırım.

9. Ankaralı Turgut - Ver deyom vermeyo

Bu da kadınlarımızın ilişkilere bakışını özetleyen bir şarkı. Erkeklerin isteklerini yerine getirmekte zorlanan kadınlarımızın dertlerini, erkeklerin bu yüzden çektikleri sıkıntıları duygusal bir dille seyirciye aktarmış. Kayseri'de sucuk yemiş bir baba kızını nasıl vermez zaten? Bu da cabası.

10. Salih Gürkan - Teyze Kızı

Bu şarkı Çalgı Çengi filminden. Aşırı komik bir film olduğu su götürmez bir gerçek. Filmin içinde yer alan bu Ankara havası aile içinde yaşanan evlilikleri eleştirme amacı taşıyor diye düşündüm, bilmem doğru mu.

11. Hasan Yılmaz - Salla Salla

Sallayınca dona düşen çiş damlaları vardı eskiden. Şimdiyse sallanan şeylerle birinin olma ya da olmama durumları netleşiyormuş anladığımız kadarıyla. Olsun, bunu da öğrenmek varmış kaderde ne yapalım.

12. Ankaralı Yasemin - Bomba

Yasemin Hanım'dan bomba gibi bir şarkı, ismiyle müsemma yani. Kadınların bu alana katkısını şaşkınlıkla izliyor ve pek de anlam veremiyorum. Allah sana mal vermiş derken inşallah kadına babasından kalan han ve hamamlardan bahsediyorlardır.

13. Ankaralı Turgut - Vekilime Kaymak Lazım

Siyasi hicvin bence en başarılı  örneği bu şarkı. Vekillerin gıda ihtiyaçları üzerinden memleket portresi çizmiş üstat. Gerçekten de çok çalışan vekiller sağlıklı beslenmeli, hep bal kaymak yemeli. Hizmet için bu şart, katılıyoruz.

14. Ankaralı Turgut - Alman kızları

Turgut Bey bu alanın uzmanı. En bilinen ve şarkıları en çok söyleneni olsa gerek. Alman Kızları şarkısı baya bir ülkenin mensubu kadınlara "hepsi karı" falan diyerek hakaret ediyor. Etmese iyiymiş. Neyse..

15. Ankaralı Turgut - Yakalarsam tık tık

Bu şarkı aslında tatlı mı tatlı bir pop şarkısıyken birden bire bu hale gelmiş. Tık tık derken herhalde karşı cinsin kapısını çalmaktan bahsediyorlardır diye düşünüyorum. Tarladan hıyar çalmak ne demek bence oraya hiç girmeyelim zaten. Çünkü sonra yutmuş falan bir de hafazanallah!

Bu da Washington havası... Obama Amca, muzunun boyuna....

Bu şeyler sadece Ankara'da ya da bizim ülkemizde oluyor sanıyorsanız yanılırsınız. Üstelik de haşa Amerikan başkanı Obama'nın adı kullanılarak yapılmış bu maymunlu şarkıyı bonus olarak buraya bırakıp huzurlarınızdan ayrılıyorum. Çok ayıp çok! 

"Obama Amca, muzunun boyuna,

Şekline şemaline,

Bayılır hayran olurum,

Yetmez maymunumu doyururum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercannedio

Elvan Dalton ve 1 2 şarkının daha şu listede olması hakaret gibi olmuş.. Ankara havası sevmeyen biri olarak söylüyorum

harun.aksoy3

sizemi kaldı ankara havalarının kötülüğü

stora

13'ü tek geçerim..

erlik

Borusna girmiş çalışıyor nasıl olmaz arkadaş ??????????? dilim dilim dilim...dilini de dişini yerim kız nerdedir zorun...gafana da odunu gorum..gorum gorum gorum odunu da gafana gorum kız nerdedir zorun...gafana da odunu gorum ----- kız istedim vermediler, nerde çalışır dediler oğlan üzülmüş, büzülmüş boru sana girmiş, boru sana(ahhahhahaha)... boru sana girmiş çalışıyo boru sana girmiş, boru sana... boru sana girmiş çalışıyo

homelessshepherd

gayet eğlenceli bence :D Özellikle 2 numara :D Bu arada Ankaralı Namık'a Allah'tan rahmet diliyorum..

Görüş Bildir