Görüş Bildir
Haberler
Köpek Duke Belediye Başkanı Seçildi

Köpek Duke Belediye Başkanı Seçildi

adem kara
14.08.2014 - 11:03 Son Güncelleme: 14.08.2014 - 13:37
İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD'nin Minnesota eyaletinde küçük bir beldenin belediye başkanlığına Duke isimli bir köpek seçildi. Duke, görevde kalacağı süre zarfında beldedeki bir mağaza sahibinin hibe ettiği mamaları bedava yiyebilecek.

ABD 'nin Minnesota eyaletinde küçük bir beldenin belediye başkanlığına Duke isimli bir köpek seçildi. 7 yaşındaki köpeğe oy vermek isteyenler birer dolar karşılığında oylarını kullandı.

Great Pyrenees adlı küçük beldede 12 seçmenin oyunu alarak belediye başkanlığına seçilen Duke, cumartesi günü düzenlenecek tören ile resmen göreve başlayacak. Yerel basında çıkan habere göre Duke adlı köpeğe herhangi bir insanın belediye seçimlerinde rakip olmadığı da belirtildi.

MAMALARI BEDAVA YİYECEK

Köpeğin ne kadar maaş alacağı ise seçilmesi kadar komik. Duke bir yıl görevde kalacağı süre zarfında beldedeki bir mağaza sahibinin hibe ettiği mamaları bedava yiyebilecek.

ABD'de daha önce de Alaska eyaletinde bir kedi, belediyenin onursal başkanı seçilmişti. Alaska'nın Talkeetna köyünde 17 yıl süresince bu görevde kalan kediye 2013 yılında bir köpek tarafından saldırı olmuş olayı yerel basın 'onursal başkana suikast' diye haber yapmıştı.

CİHAN | Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/kopek-bele...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nemrudun Kızı

Daha neler göreceğiz acaba :/

06tc1923

Belde sakinine hakarettir !

Gülen Adam

Ne insanlar var ya onlara verdikleri değeri insanlara vermiyorlar. Tamam hayvan sevillir değer verilir de bu kadar da abartılmaz ki. Dışarıda aç yatana yemek... Devamını Gör