Köpeğini Vejetaryen Olmaya Zorlayan Kadına En Güzel Cevabı Sebze Yerine Et Yemeği Tercih Eden Köpeği Verdi!

23PAYLAŞIM

Köpeğini vejetaryen olmaya zorlayan kadın katıldığı programda hayatının şokunu yaşadı. Detayları sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Kendisi vegan veya vejetaryen olmayan Lucy Carrington, Husky cinsi köpeği Storm'u vejetaryen beslenmeye zorladı.

This Morning adlı programa katıldığında ise hayatının şokunu yaşadı diyebiliriz.

İddialara göre Lucy, yaz sıcaklarından ötürü etler çabuk bozulmaya başlayınca böyle bir işe kalkışmış.

Köpeğine vejetaryen köpek maması almaya, yemekten artan sebzeleri de ona vermeye başlamış. Lucy'nin iddialarına göre Storm bu beslenme düzeniyle daha canlı bir köpeğe dönüştü.

Fakat katıldıkları canlı yayında Storm'un önüne iki kap konuldu.

Birinde sebze, diğerinde ise et vardı. İkisinden birini seçmesine izin verilince Storm direkt ete yöneldi ve hepsini afiyetle midesine indirdi. 

This Morning programını izleyenler ise Lucy'i eleştirdiler. Köpeğin beslenme alışkanlığını değiştirmeye çalışmakla ve 'hayvana zulüm' ile suçladılar. Veteriner Scott Miller bir köpeği vejetaryen beslenme alışkanlığına zorlamanın, hayvanın seçim hakkına aykırı olduğunu söyledi. Programın sunucusu Eamonn Holmes ise bu duruma çözüm bulmaya çalıştı.

Lucy, köpeğinin hiçbir zaman yaz aylarında bu kadar et yemediğini bu nedenle yeteri kadar yemediği için hasta olacağından endişe ettiğini söyledi. Köpeğine sebze vermeye başlamasının sebeplerinden birinin de bu olduğunu belirtti.

'Yaz ayları boyunca yemeğini doğru düzgün yemiyordu. Et tüketimimi azaltmama rağmen vejetaryen veya vegan değilim. Kimseye bir şeyler empoze etmeye çalışmam. Çünkü eşimin annesi ve babası vejetaryen ve genellikle bu konuda tartışırız. Ben kalabalık bir aileden geliyorum ve hepsi erkek. Dolayısıyla her gece hamburger ve sosis partisi yapıyoruz. Storm, sebze ile beslenmeye başladığında daha neşeli ve mutlu görünüyordu.'

Lucy'nin kararı seyircilerden çok fazla eleştiri aldı.

'Hayvana zulüm. Köpekler etoburdur.'

'Köpeğin sahibi kadın beni gerçekten kızdırıyor!'

Veteriner Scott Miller ise durumu daha net bir şekilde açıkladı. Köpeklerin hem etobur hem de otobur olduklarını ama sadece sebze ile beslemenin et yeme özgürlüklerini ellerinden almak olduğunu belirtti.

Köpekler aminoasit ve D vitamini gibi birçok ihtiyacını etten karşılıyor. 

'İnsanlar bu tarz kararları kültürel, dini, hayvan hakları gibi belli sebeplerden ötürü veriyorlar. Ama önemli olan bunun bir seçim olduğunu ve evcil hayvanlarımızın bu kararları veremediklerini, dolayısıyla bu konuda dikkatli olmamız gerektiğini bilmek. Onlar seçim yapamadıkları için bizim doğal tarihe bakmamız gerekiyor. Bu tarihe göre de köpekler hem etobur hem de otobur olarak tanımlanıyor. İhtiyaçları olan bütün mineralleri ve vitaminleri almaları için hem et hem de ot yemeleri gerekiyor.'

Lucy, programdan sonra bundan böyle köpeğine de et vereceğini, yaptığının yanlış olduğunu kabul ettiğini belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seherlilestiremediklerimizden

Bunu bir kediye yapsa sabaha kolsuz uyanırdı 😄

Gizli Kullanıcı

Yaptığı gerizekalılıktan başka bir şey değil,bu kesin de,ben vejeteryan insanları anlamıyorum.Yani cidden et yemeden nasıl yaşıyorlar ya,benim en yakın arkadaşım da böyle,kokusuna bile dayanamıyor.Çok kötü bence,ölene kadar sebze falan.

birinci-tekil-birey

Aslında metabolizma olarak bizim gibiler (sonuçta karbon bazlı yaşam formu) . Tıpkı insanlar gibi. Örneğin ben etobur bi adamım. Şimdi beni sürekli salatayla, bitkiyle beslemeye kalkıp bir de üstüne " daha sağlıklı" diye bikbikleniyorlar ya işte öyle değil. Şimdi bana enginar versen yerim tabiki de üstüne ana yemeği de sorarım Hayvancağızı anlıyorum. İyi kadını dişlememiş :)

pembe_pati

Hem soğuk havaya uyumlu köpeği sıcak bölgede yaşamaya mahkum et hem de zavallı hayvanı sebzeyle beslemeye çalış. Gerizekalı!! Kıyamam ya nasıl da mazlum bakıyor :(

suspicious

godumun beygiri.

Görüş Bildir