Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Klasik Filmleri Gözünüzde Bitirecek 15 Basit Soru

 > 
395PAYLAŞIM

Bu içerik tamamen tat kaçırmak, hayal dünyalarımızı kumdan kaleyi tekmeler gibi anında mahvetmek adına tasarlanmıştır. İşte efsane filmlere yöneltilebilecek gıcık sorular:

1. Harry Potter evreninde İsa bir büyücü mü?

Harry Potter filmlerinden öğrendiğimize göre büyücüler mucizeler gerçekleştirme, geleceği öngörme ve arada sırada dirilme yeteneğine sahiptirler. Ve ayrıca Hogwarts, Noel kutlaması da yapıyor. E bu durumda...

2. Droid'ler köle mi?

"Star Wars" evreninde defalarca kez duygulara ve özgür düşünme yeteneğine sahip oldukları vurgulanan droid'ler, tüm bunlara rağmen birilerine aittirler. Hatta daha da kötüsü işkence görürler ve hafızaları silinir.

3. Alice'i takan niye yok?

smg.photobucket.com

"Transformers: Revenge of the Fallen" filmindeki diğer robotların aksine, Alice karakteri tamamen bir insan gibi görünüyor. Taa ki yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi şeyler yapana kadar. Buna rağmen filmdeki hiçbir karakter, decepticon'ların insan kılığına bürünebilmesinden endişe duymuyor.

4. Disney Filmlerindeki karakterler ne yer ne içerler?

Ceylanların konuştuğu, balıkların şarkı söylediği, bitkilerin dans ettiği, hatta tabakların bile canlı olduğu Disney filmlerinde acaba kim kimi yiyor?

5. Eğer birisi Voldemort'un resmini yaparsa ne olur?

"Harry Potter" evreninde bildiğiniz gibi resimler canlıdır. Kendi aralarında konuşurlar, haber taşırlar, hatta bazıları iş güç sahibidir. Voldemort da bizlere, kötücül planlarını gerçekleştirmek için bir bedene ihtiyacı olmadığını çoktan ispat etmemiş miydi?

6. Ya zaman makineniz artık bina olan bir yere ışınlanırsa?

"Geleceğe Dönüş" serisinde Doktor Brown, Delorean marka zaman makinesiyle devamlı oraya buraya ışınlanma alışkanlığına sahip. Fakat onu artık bina ya da insan yapımı bir tepe olan yerlere ışınlanmaktan alıkoyan şey ne?

7. Genleri değiştiren örümcekler neden insanları korkutmuyor?

"Spider-Man" ("Örümcek Adam") evreninde, bilim insanları kazara, insan DNA'sını tek bir ısırıkla kökten ve geri döndürülemez bir biçimde değiştirebilen örümcekler yaratıyorlar. Fakat bu durum filmdeki karakterleri pek korkutmuyor gibi görünüyor.

8. Star Trek'te neden hala yıldız gemileri kullanılıyor?

2009 yılında çekilen Star Trek filminde Scotty, Kirk'ü Güneş Sistemi dışındaki bir noktaya ışınlıyor. Peki bu durumda yıldız gemileri artık külüstürden sayılmıyor mu?

9. Verbal Kint yakalanmaya mı çalışıyor?

"Usual Suspects" ("Olağan Şüpheliler") filminin ana karakteri Verbal Kint, hikayesinin detaylarını kendisine daha yararlı olacak bir biçimde değil, odada bulunan nesnelere bakarak uyduruyor. Ayrıca sahte kimliğini düşürdüğünde arabasının içinde bile değil.

10. Superman gideceği yönü nasıl tayin ediyor?

Bulutların üstünde, inanılmaz bir hızda uçan Superman acaba nereye gideceğini belirleyen dahili bir GPS'e mi sahip? Ayrıca kuşlara ya da uçaklara toslamamayı nasıl başarabiliyor?

11. Neo ve Trinity istedikleri her şeyi yoktan var edebiliyorlarsa neden silah taşıyorlar?

"Matrix" filmindeki unutulmaz savaş sahnesinde, Neo ve Trinity yoktan var ettikleri onlarca silahı kuşanıyorlar. Peki madem böyle bir yeteneğe sahipler, neden onlara savaşı kesin olarak kazandıracak cehennem silahları, zırh ve tank gibi şeyler yaratmıyorlar?

12. T-Rex'ler parmak uçlarında yürüyebiliyorlar mı?

"Jurassic Park" evreninde Tyrannosaurus Rex'ler yürüdüklerinde küçük çaplı depremler yaratıyorlar. Fakat içlerinden bir tanesi, yırtıcı kuşları korkutup kaçırmak için ziyaretçi merkezinde bir anda belirebiliyor. Peki oraya kadar nasıl fark edilmeden ulaşabiliyor?

13. Asteroitler nereye düşmeleri gerektiğini biliyorlar mı?

"Armageddon" adlı filmde, Dünya'ya düşen tüm asteroitler ya en büyük şehirleri ya da milli sembolleri hedef alıyorlar. Okyanusa düşeni yok mu bunların a dostlar?

14. James Bond, Karayipler'i atom bombası ile tahrip mi etti?

"Dr. No" filminde James Bond filmle aynı adı taşıyan kötü karakterin sığınağını, nükleer reaktörün aşırı yüklenmesine sebep olarak yok ediyordu. Ancak, bu gerçekte olsaydı, Jamaika 100 yıl boyunca yaşanmaz hale gelir ve rüzgarlara bağlı olarak Küba ve Haiti'nin kıyı şeritleri de radyasyona maruz kalabilirdi.

15. Orta Dünya'da neden hiç teknolojik gelişme olmadı?

"Lord of the Rings" ("Yüzüklerin Efendisi") evreninde, Isildur ve Sauron arasındaki çarpışmayla, Bilbo'nun yüzüğü bulmasının arasında neredeyse 3000 yıl gibi bir süre var. Ancak flashback'lerde Orta Dünya'ya dair her şey aynı görünüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nemesis-zender-one

Adı üstünde "bilim kurgu" her şeyin mantıklı olması gerekmiyor.

mark-ruffalo

babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi....

serra.cetin.ldr

Illa her begenilen seyde hata mi aramak gerekiyo? Ne bos bir galeridir bu

dogauygar

Boşa gitti yine dakkalarım...

constark

4.5 milyar yıllık dünyada teknoloji son 200 yılda gelişmiş sen diyorsunki 9000 10000 yıllık tolkien evreninde neden teknolojik gelişme olmadı

emir-atay

her ne kadar Dünya 4.5 milyar yıldır var olsa da üzerinde insan diyeceğimiz ilk varlıklar 200.000 yıl önce belirdi.Zaten insanlar durdu durdu da bütün teknolojik gelişmeyi bir anda buldu diye birşey yok..100.000 yıl önce de icatlar yapılıyordu şuanda yapılıyordu.İnsanlık hep gelişiyor kendini yeniliyor bundan 50.000 yıl önce yaşamış bir insan bundan 40.000 yıl önce yaşamış bir insanla aynı ortamda yaşamamıştır aralarında o zaman için müthiş zamansal farklılıklar vardır.Teknolojinin tanımı İnsanoğlunun gereklerine uygun yardımcı alet yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yetenektir..İnsanlar bir icat buldukça onun yenisini daha iyisini yapa yapa üstüne koya koya şuanki konumuna gelmiştir.Yani Yüzüklerin efendisinden belirgin bir gelişme yaşanmaması bir eksikliktir

constark

saruman reyiz sanayi devrimi yaptıya neyinize yetmiyor yahu adam yeni bir ırk yarattı alın bu da bir teknolojik gelişme sayılır :D

alice-in-wonderland

bu iyiydi aynen katılıyorum

Görüş Bildir