Kız Çocuk Doğurduğu İçin Hamileyken Bile Eşine Şiddet Uygulayan Erkek Kayboldu, Müge Anlı'nın Tepkisi Herkesi Şaşırttı!

4bPAYLAŞIM

Valla ne diyelim, bravo!

Müge Anlı, televizyon hayatına magazin dalında başladıktan sonra sunuculuğa geçti ve deneyimi sayesinde Türkiye’nin en önemli habercilerinden biri oldu.

45 yaşındaki sunucu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hukuk üzerine yaptı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde Tarih okudu. Bu da programlarındaki başarısının sırrını ortaya koyuyor. Hem iyi bir gazeteci hem de başarılı bir hukukçu olan Müge Anlı, sosyolojik olarak toplumu iyi bir şekilde çözümleyebiliyor.

Şenay Düdek ile sunduğu Dobra Dobra programıyla magazin gündemini belirleyen Müge Anlı, Sinan Çetin’in yaptığı Film Gibi programıyla aynı formatta Müge Anlı ile Mektubunuz Var’ı sundu ve yakınlarıyla görüşemeyen insanları buluşturmaya çalıştı.

Bir taraftan da bugüne kadar taşıdığı Müge Anlı ile Tatlı Sert programını yapmaya başladı ve fenomen oldu. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, istismarın ve vahşetin sıradanlaştığı ülkemizde Müge Anlı’ya çok iş düştü, daha da düşecek gibi görünüyor.

Medyanın sessizliği, çözüm üretme mekanizmalarının yeterince çalışmaması ve çözüm sunacak herhangi bir yetkilinin bulunmaması Müge Anlı’ya büyük bir başarı getirdi.

Kayıpları buldu, katilleri canlı yayında konuşturdu, karmakarışık olaylarda bile soğukkanlılığını koruyarak programını yapmaya devam etti. İşlediği konuların tamamına hakim olduğunu programın her anında gördüğümüz Müge Anlı, en ufak detayları bile seyirciyle paylaştı ve toplumsal açıdan baktığı pencerede Türk insanının yaşam tarzını, alışkanlıklarını, ezberlerini ortaya döktü.

Adli vakaları çözmedeki başarısı, titiz çalışmaları ve soluksuz izlenen programlarıyla Türkiye gündeminden hiç düşmeyen Müge Anlı ezber bozmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkardığı Palu ailesi fenomeninin yanı sıra bu yıl da birbirinden ilginç vakalarla seyirciyi ekran başına kilitliyor.

Para karşılığı teyzesinin oğluyla birlikte olduğu iddia edilen ve kaybolan kadından tutun da, 38 kez doğum yaptığını ve bir maymunun kendisine aşık olduğunu söyleyen bireye kadar birbirinden enteresan konularla Türkiye yine çok şaşırdı Müge Anlı'yla birlikte...

Nasıl şaşırmayalım, nasıl şok olmayalım?

Ama tüm bunlara rağmen Müge Anlı her vakayı işlemiyor, herkesi konuk almıyor, her kayıbı bulmuyor...

Bunu etik bulursunuz ya da bulmazsınız bilemeyiz elbette ama Müge Anlı kendi kurallarıyla yürüttüğü programında bazı vakaları kabul etmiyor. O vakalardan biri de kız çocuğa hamile olduğu için eşine şiddet uygulayan ve kaybolduğu için 'kızı' tarafından aranan erkek birey...

👇

*

👇

*

👇

*

Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan çözümsüzlüğü bir nebze de olsa azaltan Müge Anlı'yı biz ayakta alkışlıyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

Bayılıyorum bu kadına.

kerem-pek

kadın durmamıs kendını gelıştırmış halada gelıştırıyor bence ona artık sadece bı programı sunan bı sunucu demek cok az kalır. ayrıca cok guçlu bı kadın bence bırebır olayların içinde olmak sağlam sinir ve pisikolajı gerektırır. onun için yaptıgı işte cok basarılı ayrıca..

tubi.or.not.tubi

"Beyler, unutmayın ki çocuğa cinsiyetini veren sizsiniz"...

Gizli Kullanıcı

kanıdı: onedio.com/haber/hangi-ozellikleri-annemizden-hangilerini-babamizdan-aldigimizi-ogrenince-ilk-is-kendinizi-sorgulayacaksiniz-886473

lord-bulut

Herkes anlamaz. Anlamak için bilgi gerekiyor.

tubi.or.not.tubi

Palu ve Çam ailesi neydi öyle yaa :/ bataklık gibilerdi; gittikçe daha çok battılar, gittikçe daha çok...Bu programı izlemeye başladıktan sonra çevremdeki insanlara bakışım değişti. Acaba, diyorum, gösterdiği kişinin altında gerçekte kim var..Bence çok mükemmel bir iş yapıyor; çok faydalı sosyal bir hizmet..Sayesinde çözümlenmemiş olaylar hukuki açıdan yeniden açılıyor ve olaylara farklı açılardan-şahitlerin ifadeleri dışından da bakılabiliyor. Çorap söküğü gibi..Bişi çıkıyor, o ipin ucunu tutup çekmeye başlıyorlar, hoop ifadelerde olmayan olaylar gün yüzüne çıkıyor. Kendisini tebrik ediyorum ve bu konuda da çok haklı buluyorum.

hipergrafi

Bir seferinde de bir olay olmuştu. Üstünkörüduymuştum. Kaybolan bir adamı ararken adamın cesedine ulaşmışlardı. Araya araya katili bulup olayı çözdüler ama Müge Anlı çözdüğüne bin pişman oldu. Adamı yayına da katılan on dokuz yaşındaki üvey kızı öldürmüş, kız kardeşi de cesedi ortadan kaldırmakta ablasına yardım etmiş. Anne de olayı biliyormuş. Adam ne yapmış tam olarak hatırlamıyorum ama iğrenç bir adam olduğu ve ölmeyi sonuna kadar hak ettiği çıktı ortaya. Kızı ise prıl pırıl bir genç kızdı göz altına alınma görüntüleri yayınlanırken stüdyoda sessizlik olmuştu. Müge Anlı neredeyse ağlayacaktı. Bilseydi olayı çözmeye hiç kalkışmayacağını açıkça söyledi, keşke bıraksaydıkta faili meçhul kalsaydı diyerek.

mertcan-altintas

youtube linki varsa atarmısın merak ettim

itsgoddes

bu sanırım

itsgoddes

aa gelmemiş link

itsgoddes

gelmiyo dsfsudjkgsfogşwsmgfkd mesajla atıyorum

handan-unsal

Evet, o kız geçen ay beraat etti. Zaten Müge Anlı da yukarıdaki vakayı kabul etmeme sebeplerinden biri olarak o kızı gösterdi ve çok pişman olduğunu söyledi. Ayrıca o kız, adamın üvey değil, öz kızıydı diye hatırlıyorum. Adam tabancayı annesine doğrultmuş, kız annesini korumak için araya girmiş, arbedede babası ölmüş.

Görüş Bildir