Kısa Çalışma Ödeneği Yattı mı? İşte Kısa Çalışma Ödeneğinin Hesaplara Yatırılacağı Tarih...

0PAYLAŞIM

Kısa çalışma ödeneğinin kasım ayında ne zaman ödeneceği belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İşte kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılma tarihleri...

Kısa çalışma ödeneği geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 31 Aralık'a kadar uzatılmıştı. Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamaya göre bu ay kısa çalışma ödeneği 5 Kasım Perşembe günü yani bugün hesaplarda olacak. Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Ödeneği vatandaşların IBAN hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ise ödemeler PTT üzerinden yapılacak.

Kısa çalışma ödeneği sorgulama sayfası için tıklayın

Kısa çalışma ödeneği nedir?

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama olan kısa çalışma ödeneğidir.

HES Kodu Nasıl Alınır? E Devlet, SMS ve Uygulama Üzerinden HES Kodu Üretme... - onedio.com
HES Kodu Nasıl Alınır? E Devlet, SMS ve Uygulama Üzerinden HES Kodu Üretme... - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir