Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Kaynak' Açıklaması

 > -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerinin tamamını gerçekleştireceklerini kaydederken, kaynak tartışmalarıyla ilgili de, "Kaynaklarımız var, Türkiye'de para var. Sorun parada değil, önemli olan parayı nerede ve nasıl kullandığınızdır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Twitter'deki yaptığı açıklamada, "Vaatlerimizin tamamını yerine getireceğiz; bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bakınız; bu hükümet 13 yılda 1 trilyon 869 milyar Dolar kaynak kullandı; bu para bundan önceki 57 hükümetlerin kullandığından fazladır. Kaynaklarımız var, Türkiye’de para var. Sorun parada değil, önemli olan parayı nerede ve nasıl kullandığınızdır. Bu hükümetin kaynakları nerede nasıl kullandığını herkes biliyor. Biz kaynakları kullanırken adaleti, hakça paylaşımı esas alacağız" ifadelerini kullandı.

DHA

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: ‘Kaynağı ortaya koysunlar, oyumu CHP'ye veririm’

Maliye Bakanı, "CHP'liler çıksınlar kaynağını ortaya koysunlar. Hangi vergiyi artıracaklarını, hangi harcamayı kısacaklarını, bırak 149 milyar lirayı bana üçte birini açıklasınlar ben onlara oy vereceğim. İktidar olmaları halinde, davet ettikleri çok değerli ekonomist var. ona sordular mı acaba? Merak ediyorum sormuşlar mı? (Kemal Derviş) Çünkü bu programın, üç dört yıl uygulamasından vazgeçiyorum, ilk yılınızın sonunda merkez bankasıyla para basmazsanız, süper enflasyona çıkmayı göze almazsanız IMF’nin kapısını çalmak zorundasınız" dedi.    

Haberin tamamı için: ‘Kaynağı ortaya koysunlar, oyumu CHP'ye veririm’

Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vaadlerinin kaynağını soran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e yanıt verdi. Bütçede "79 yılda harcanmayan parayı 12 yılda harcadılar. Demek ki para var, Türkiye'nin kaynak sorunu yok" diyen Kılıçdaroğlu, ayrıca gelir dağılımında yaşanan dengesizliğe vurgu yaparak "Ülke nüfusunun %1'i milli servetin % 50'sinden fazlasına sahip"

Açıklamalarının tamamı için: '79 Yılda Harcanandan Çok Daha Büyük Bir Para Son 12 Yılda Harcandı'

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir