Görüş Bildir

Kılıçdaroğlu'na 'Başkanlık' Sözleri Nedeniyle Soruşturma

Haberler
> Kılıçdaroğlu'na 'Başkanlık' Sözleri Nedeniyle Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü 'Başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz' ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre başsavcılığın basında çıkan haberleri ihbar kabul ederek re'sen başlattığı soruşturma, Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosunca, Türk Ceza Kanunu'nun 'Suç işlemeye tahrik' başlıklı 214. maddesi kapsamında yürütülecek.

Kılıçdaroğlu ne demişti?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 72. Genel Kurulu'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemini eleştirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

'Nasıl bir başkanlık sistemi? Bir kişi konuşacak Türkiye susacak. Bir kişi konuşacak hâkim ona göre karar verecek. Bir kişi konuşacak, ona göre milletvekili listeleri hazırlanacak. Bir kişi konuşacak, istediği adam hapse girecek. Neymiş? Böyle başkanlık sistemi. Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz. Açık ve net...'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
39
33
11
8
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sek...

Açılan soruşturma Kılıçdaroğlu'nu doğrular nitelikte.

tayyip başsavcılığı.

Sovereign

"Başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz." Bir ülkedeki medya bu lafları bu kadar çarptırabilir. Koskoca Savcılıkta Türkçe bir cümle... Devamını Gör