Görüş Bildir
Haberler
Kenan İskender Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Kenan İskender Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Batuhan
07.10.2015 - 14:03

Hayatını kaybeden Trabzonspor eski asbaşkanı Kenan İskender için Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde tören düzenlendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Trabzonspor Kulübü'nün önceki gün vefat eden eski asbaşkanı Kenan İskender, son yolculuğuna uğurlanıyor.

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayatını kaybeden Kenan İskender için Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde tören düzenlendi.

Kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, törende yaptığı konuşmada, 'Kenan ağabey sadece Trabzonspor asbaşkanı, genel kaptanı olarak değil, şehrin önemli bir değeriydi. Şahsen çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir insandı. Cenab-ı Allah mekanını cennet etsin, ailesine ve bizlere sabırlar niyaz eylesin' dedi.

Bugüne kadar bordo-mavili kulüpte sadece başkanlar için tören düzenlendiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, 'Bu farklılığı siz de farketmişsinizdir. Kenan ağabeyin farklılığı burada ortaya çıkıyor. Onun hakkını ona vermek gerekiyor. İnşallah Cenab-ı Allah, ona, Trabzonspor'a, Trabzon kentine yaptıklarının, ailesine bıraktığı miras karşılığında ebedi hayatında layık olduğu cenneti nasip eder. Huzur içinde yatmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Ailesine ve Trabzonspor ailesine tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum' diye konuştu.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de Kenan İskender'i çocuk yaşta tanıdığını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

İçeriğin Devamı Aşağıda

'O Trabzonspor camiasının, şehrinin, esnafın ağabeyiydi. Kenan ağabeyimiz elim bir olay sonucu yaralandıktan sonra o ızdırabında, acısında hiçbir zaman Trabzonspor'a ilgisiz kalmadı. Hep merak etti, sordu.'

Törende konuşmaların ardından dua edildi. Kenan İskender'in naaşı, İskenderpaşa Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0