Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kemoterapiyi Reddedip, İdrarını İçerek Meme Kanserini Yenmeye Çalışan Kadın

 > 
44PAYLAŞIM

Karşınızda 3 yıl önce meme kanseri teşhisi konulan Sam Ravelle.

2012 yılının Ağustos ayında Sam'in sağ göğsünde agresif meme kanseri türüne sahip, üç tümör saptandı. Doktorlar radyoterapi, kemoterapi ve lumpektomiden oluşan tedaviyi 41 yaşında, bir çocuk annesi olan Ravelle'e önerdiler.

Ancak Ravelle bütün bu yöntemleri reddetti; yerine alternatif tıp ilaçlarını kullanacağını söyledi.

"Bence kemoterapi bir çeşit delilik!"

Ravelle alternatif tıp yöntemlerine başvurma nedenini ise şöyle açıklıyor:

"Araştırdım ve bence kemoterapi bir çeşit delilik. Eğer bir insan sağlıklıysa bağışıklık sistemini ortadan kaldırmazsınız, eğer bir insanın sağlığı bozulduysa yine bağışıklık sistemini zayıflatmamalısınız. Ancak kemoterapi sadece kanser hücrelerini yok etmiyor, sağlıklı hücreleri de yok ediyor. Bu yüzden birçok yan etkiyle karşılaşılıyor. Kanserden kurtulan ama kemoterapi yüzünden kalitesiz hayat yaşayan birçok insan var."

Ravelle hiçbir şey yemeden üç gün boyunca, günde beş defa idrarını içiyor!

Bitkiler ve diğer alternatif tıp yöntemlerinden de yararlanan Ravelle'in sağ memesinde başlayan kanser, geçtiğimiz Şubat ayında sol memesine de yayıldı.

Kayısı büyüklüğündeki yeni tümör yüzünden nefes almakta zorlanan Ravelle, çok acı çekiyor. Ancak yine de alternatif tıp yöntemlerinden vazgeçmemekte kararlı.

Peki bu idrar terapisi nedir?

İdrar terapisi Aztek Uygarlığı'nda yaraları temizlemek için kullanılıyordu. Aynı zamanda Hint ve Çin tıbbında, hatta İncil'de de idrarın iyileştirici özelliklerinden bahsediliyor.

Uzmanlar ise bugüne kadar kesin faydası görülmüş alternatif bir tedavinin olmadığını söylüyorlar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cgds.ogn

iki kaşıkda s*çtığından ye, yavan yavan idrar nereye kadar....

mehmetygt.yoruk

buna doğduğu zaman maşallah dememişler o yüzden böyle olmuş :D

dicle-atac

:D ya çiş içmek çok akıllıca

ebehatun

Kemoterapi almayıp alternatif tıp yöntemlerini denemeni anlarım ama idrar içmek nedir ? Hem de yemeği kesip. Bir insan bunun faydalı olabileceğini nasıl düşünebilir ki ?

hedefsizkitle

hiç bişey yemeden günde 5 defa nasıl idrar üretio anlayabilmiş değilim belki sıvı tüketiyordur ama fazla sıvı alımı da vücuttaki vitamin ve minerallerin atılmasına sebep oluyor. Yani bağışıklık yine zayıflıyor. Ablaaa anlayacağın iki ucu boklu değnek!

Görüş Bildir