Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kardeşlik Evreninde Bambaşka Anlamlara Gelen 15 Günlük Tabir

328PAYLAŞIM

'Koltuk', 'kumanda', 'duş' gibi kelimeler ne kadar masum görünüyorlar, değil mi? Ancak eğer bir kardeşiniz varsa bu kelimelerin göz açıp kapayıncaya kadar başrolünde olduğunuz bir korku filminin konusu haline gelebileceğinden haberdarsınız demektir... Yalnızca kardeşi olanların bildiği manası derin 15 tabir, BuzzFeed'in katkılarıyla sizlerle:

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alexfinnis/word...

1. Yarım

'Yarım'ın, bir bütünün yarısı olan miktar anlamına geldiğini hepimiz biliyoruz elbet. Ancak, "Son bisküvinin yarısını kardeşine ver." cümlesinden zalim kardeşin çıkardığı anlamın genellikle bisküvinin 10'da 2'sine tekabül ettiği de yadsınamaz bir gerçek...

2. Benzemek

Herkes bilir ki, "Ayy, kardeşine ne kadar çok benziyorsun!" cümlesi bir hakarettir. Zira olur mu hiç öyle şey... tabii ki siz ondan daha güzelsiniz!

3. Kumanda

Televizyonu kontrol etmenizi sağlayan ve zararsız görünen bu küçük aygıt, nice kardeşi birbirine düşürmüş sinsi bir canavardır. O kumanda tuvalete giderken bile götürülür, bilirsiniz sevgili okur...

4. Ödünç almak

Normalde bir eşyayı geri vermek üzere bir süreliğine almak anlamına gelen bu fiil, kardeşlik literatüründe bir eşyayı alıp ebediyete dek ona tutunmak demektir. Hatta gerçek sahibi söz konusu eşyayı geri istemek durumunda kaldığında, "Bu senin miydi ya? Yooo, ben almıştım bunu..." gibi çirkinlikler de devreye girebilir.

5. Anne - Baba

Ebeveynler, kardeşlik lügatında para ve izin gibi riskli konularda sizi bir araya getiren ortak düşman demektir.

6. Yiyecek

Yiyecek, kardeşlik sözlüğünde "sürekli olarak diğerinden saklanması gereken abur cubur" anlamını taşır.

7. En büyük çocuk

"Ya hadi onlar küçük, sen niye onlara uyuyorsun?" cümlesine binlerce kez maruz kalan kişi anlamına gelir.

8. En küçük çocuk

Büyük kardeşlerin yaptığı bütün havalı ve eğlenceli şeylere uzak olan mağdur, gözü yaşlı kişi demektir.

9. Tuvalet kağıdı

Kardeşler evreninde bu iki kelime, "Tuvalet kağıdı bitmiş, getirir misin X?" diye banyodan bas bas bağıran kardeşin size yüklediği nahoş sorumluluğa işaret eder.

10. Duş

Duş, yapmaya üşendiğiniz, ama nedense kardeşiniz girmeye kalkıştığı anda yapasınızın geldiği ve uğruna nice kavgaların yaşandığı eylem anlamına gelir.

11. Sen

Televizyonda çirkin bir yaratık göründüğünde, kardeşinize dönerek sarf etmekten kendinizi alamadığınız kelimedir.

12. Kaza

Kardeşinizle giriştiğiniz güreş müsabakası sonucunda oluşan yara izi "kaza"dır elbette...

13. Koltuk

Çalınmaması için hayatınız pahasına korumanız gereken kutsal yer anlamına gelen koltuk, bazı ekstrem durumlarda kardeş kucağı manasına da gelebilir.

14. Üstünü değiştirmek

Tesadüfen aynı giysileri giydiğinizde kardeşinize zorla yaptırdığınız eylemdir.

15. Anne içerikli küfürler

Herhangi birine söylediğinizde ortalığın karışmasına sebep olacak bu tabirler, kardeşler arasında "hafif hakaret" muamelesi görür. Çünkü içinde "anne" kelimesinin geçtiği her küfür, sözü sarf eden kişinin kendisine de yöneliktir...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ashirogi-muto

#1 Shingeki no Kyojin patates kız :D

selin-sabaz

11'i yapmaktan bıkmıycaz :D

cakma-trakyali

kardeş candır

realitysucks

Sonuncusu dışında hepsi beni ve kardeşimi anlatıyo

Gizli Kullanıcı

15 hariç hepsi doğru

Görüş Bildir