Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Sahip Olduğu ama Hakkı Yeteri Kadar Verilmeyen 15 Çekici Fiziksel Detay

1.8bPAYLAŞIM

Kadınlarla ilgili güzellik algısı biraz öğrenilmiş biraz da cinsiyetçi bakışın kurbanı olup stereotipleştirilerek aynı tornaya hapsedilmeye çalışılmış olsa da kafamızı bu dar ve zararlı bakış açısından kaldırmak hem mümkün hem de elzem. Her ne kadar televizyonlar, dergiler, gazeteler bize bir kaç klişe güzellik maddesi pompalayıp kendince güzel olmanın sınırlarını çizse ve kadını metalaştıran ve tektipleştiren şeyler dayatsa da kadınlar çok başka detaylarla da güzeldir. Erkeklerin kadınlara, kendi standartları çerçevesinde güzel olmayı bir mecburiyet gibi sunduğu ve bununla ilgili olumsuz görüşlerini hoyratça ve hadsizce ortalığa saçtığı dünyamızda her kadın başka bir detay ile güzeldir derken ilk akla gelenleri de sıralayalım dedik.

1. Sivri köpek dişleri.

Sivri köpek dişleri tek başına bir gülüşü güzel kılmaya yetiyor.

2. Kemikli surat.

Kimileri için sert ve bu sebeple de erkeksi bulunsa da bazı kadınlara çok başka bir hava kattığı reddedilemez bir gerçek.

3. Geniş alın.

Kimileri saçlarıyla örterken kimileri de arkadan sıkıca toplanmış bir saç ile ön plana çıkarıyor. Özellikle siyahi kadınlara oldukça yakışan bir detay.

4. Büyük ve hatta şehla gözler.

Kimileri için hiçbir göz yeteri kadar büyük değildir...

5. Çıkık elmacık kemikleri.

Özellikle oval ya da hafif uzun bir suratta bir kadına aşık edebilen en birinci detaylardandır kendisi herhalde.

6. Çah-ı zenehdan

Ya da bilinen adıyla çene gamzesi. Sevmeyeni çok olduğu gibi hastası da bol miktarda.

7. İnce üst dudak.

Silikon yaptırmak ya da botoks basıp dudakları şişirmek moda olsa da tam aksine ince dudaklar da bazı kadınlara çok yakışıyor.

8. Suprasternal notch ya da bildiğimiz adıyla gönül çukuru.

Boğazın tam altındaki, boynun gövde ile birleştiği bölgedeki çukurluk oluyor kendisi. Bir çukur ne kadar güzel olabilir ki demeyin, fazlasıyla olabiliyor...

9. Kalın kaşlar.

Çok uzunca bir süre bir kadın için kabul edilemez sayılan kalın kaşlar son yıllarda nihayet yeniden revaçta. Çizilmiş gibi duran, aşırı muntazam, ince kaşların modası geçmek üzere. Kalın kaşlar bazılarına o kadar yakışıyor ki kesinlikle çok uzun bir süre boyunca en fazla hakkı yenen detaylardan.

10. Konuşurken yukarı kalkan tek kaş.

Son derece havalı ve insanı özgüven sahibi gösteren, aynı zamanda da oldukça çekici kılan bir detay.

11. Çıkık köprücük kemiği.

Aşırı derece kilo verince ortaya çıkanı değil de kendinden, doğal bir biçimde çıkık duranı hastası olunacak bir detay adeta.

12. Ayrık ön dişler.

Maalesef bunu operasyonla birleştirenler var :( Oysa ne kadar da hoş, değil mi?

13. Göz altı torbaları.

Kimileri için bir facia kimileri için ise bir kadını çekici kılan en önemli detaylardan birisi. Bakışları anlamlı kıldığı için seveni de var.

14. Philtrum.

Burun ile üst dudağı birleştiren dikey biçimdeki iki ince çizgi. Bunun belirgin olanı hem dudağı hem burnu ortaya çıkaran çok hoş bir detay olarak beliriyor.

15. Bbulbous nose.

Çift burun ucu da denilen, burun ucunun ortadan ayrıkmış gibi durması ve ortada bir yarık şeklinde çizgi olması. Kimilerine çok yakışıyor.

Bu örnekler artırılabilir. Kadınlar için güzellik ölçütü diye dayatılan şeylerin haricinde her insan onu özel kılan başka detaylarla güzeldir. Bu; bazen almayı bıraktığı kaşları bazen istemeden oluşmuş bir yara izi bazen ise uykusuz gecelerin bakiyesi olarak şişmiş göz altı torbaları olabilir. Dayatılan güzellik standartlarını boş verin, sizi güzel kılan size güzel bakan gözlerdir 😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tylrswft13

#14 #11 #9 #8 biraz #6 biraz #5 #4 #1 var amayarısını sevmiyorummmm:(

nyeri

#9 Caraaaaaaaa I love you <3 <3

silacil97

Şaka mısınız ya? Troll sandım ben bu içeriği, meğer gerçekmiş. Çoğu iğrenç... Yalnız Selin Şekerci'yi büyük gözlerde görünce duygulandım.. "Kocaman gözleri vardı..."

queen-of-the-alaska

kocaman bir çene gamzem var ve bencede güzel

jusstcrazy

#11 en güzeli

Görüş Bildir