Kadını Aşağılamada Çığır Açarken Söyledikleri ve Yaptıkları ile Kanımızı Donduran 17 Ünlü İsim

122PAYLAŞIM

Yaptıkları açıklamalarla kendilerine olumsuz duygular beslememizi sağlayan ünlüler kimmiş bir bakalım 🤔

1. İbrahim Tatlıses

Cinsiyetçi açıklamaları ile bir dönem gündemden düşmeyen İbrahim Tatlıses kadına şiddet gösteren isimler arasında da yer alıyor.

Hatta bu tarz söylemleri ile manşet bile olmuştu.

Birlikte yaşadığı Derya Tuna'yı da döven Tatlıses bizi dehşete düşürmeye devam ediyor.

2. Yüksel Aytuğ

Gazeteci Yüksel Aytuğ yayınladığı bir yazısında olimpiyata katılan kadın yüzücülerin vücudunun kadına benzemediğini yazmıştı. Hatta yüzücülerin vücudu için ''tahta gibi göğüsler''e sahip olduğunu söylemişti. Olimpiyatları nasıl ve ne amaçla izlediğini belli etmiş oldu...

3. Mehmet Akif Alakurt

Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile Türk kadınlarına hakaret eden Alakurt da listede yer alıyor.

Paylaşımı ise Türk kadınının ne olduğuna dair bir şeydi.

Gerçekten çok korkunç ve ahlaksızca!

4. Seven Nişanyan

2008 yılında eşinin başının üstünden dışkı boşalan Nişanyan başta çalıştığı gazetedekiler olmak üzere pek çok kadın tarafından linçlenmişti. Sonrasında kendisi dışkı atmayı sembolik bir jest olarak gördüğünü söylemişti.

Cinsel istismarı meşrulaştırmış hatta iğrenç yorumlar da yapmıştı.

Bir üniversitede akademisyen ve klinik psikolog olan Yrd. Doç. Dr. Murat Paker’in cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanmasına tepkisini dile getiren Nişanyan daha sonra yorumlarda da çirkinliğini devam ettirdi.

Murat Paker'in aldığı cezanın gereksiz olduğunu söylemişti.

5. Ali Ağaoğlu

Ahmet Hakan'ın köşe yazısında sözlerine yer verilen Ağaoğlu “Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı” demişti. Sonrasında özür dilese de pek bir işe yaramadı çünkü bir başka açıklamasında da şu sözlere yer vermişti: 

"Kadınlar benim malımdır!"

6. Kadir İnanır

Kadını bir meta olarak gören İnanır'ın da gazetelere verdiği röportajlar gerçekten korkunç. Ona göre erkek kendi belirlediği zamanda kadını okşamalıdır. Okşamak ne demekse?!

Kendisi kadını dövmeyi de normal görüyor olmalı.

Gerçekten böyle düşüncelere sahip birinin toplumda yüksek bir yerde olması korkunç...

7. Erkan Petekkaya

Nurgül Yeşilçay ile kavgasından sonra Yeşilçay'a ''Ne içtiği belli olmayan kadın. Zavallı, çirkef..'' demişti. Sonrasında da ''Nurgül Yeşilçay'ın neyini taciz edeceğim? Beyonce mı o?'' diye sözlerine devam etmişti. Gerçekten korkunç!

8. Alişan

Kadını aşağılamak deyince ilk akla gelen isimlerden biri de Alişan. Söylediği şeyleri çok normal olarak gören Alişan Eda Erol için ''Eşimin çok güzel, çok seksi olmasını istemezdim öyle de oldu'' demişti. Bilemiyoruz gerçekten çok kaba biri!

9. Özcan Deniz

Kadınlar gününde yaptığı paylaşım ile Özcan Deniz de bu listede yerini alanlar arasında. Kadınları ikiye bölmek ne gereksiz bir şey!

10. Engin Ardıç

Herkese karşı ettiği hakaretler ile karşımıza çıkan Engin Ardıç'ın kadınlara yönelik tutumu da pek farklı değil. Ece Temelkuran'a ve diğer protestocu kadınlara karşı söyledikleri de oldukça korkunç. Protestocu kadınlar için şunları söylemişti:

''Solculuk kisvesi altında faşizme hizmet ediyorlar, kerhaneye düşmek gibi bir şey, belki daha da kötü!''

11. Nükhet Duru

Bir televizyon programında defalarca eşi tarafından aldatıldığını söyledikten sonra kadınların doğru davranması gerektiğini ve erkeğin kadını aldatsa bile kadının yeniden affedebilmesi gerektiğini söylemişti. Yani erkek yapar, kadın alttan alır diyor. Bir kadını başka bir kadının küçük görmesi ve bastırması olağan şey değil!

12. Nihat Doğan

Özgecan Aslan'ın ölümü sonrasında bu kan dondurucu sözleri yazan Nihat Doğan için söyleyebilecek hiçbir şeyimiz yok...

13. Hülya Avşar

Çarşaflı ve peçeli kadınları gördüğünde Zehra'ya onların ''öcü'' olduğunu söylemiş. Bunun haricinde sosyal medyada kadın tanımı yapan Avşar kadının çekici olması gerektiğini de söylemişti. Nereden baksanız cinsiyetçi açıklamalar silsilesi!

14. İbrahim Toraman

Eşine uyguladığı şiddet silsilesi ile ne yaptığını anlayamadığımız İbrahim Toraman da listede. Eşine evlilik sözleşmesi imzalatan Toraman, eşini hamileyken dövmüştü. Daha sonra bir alışveriş merkezinde de herkesin gözü önünde şiddet uygulamıştı. Dehşet verici!

15. Ferdi Tayfur

3 farklı kadından çocuğu olan Ferdi Tayfur “Bir adamın karısı çoksa o adam iyi bir insandır. İyi olmasa hiçbir kadın yanında durmaz, hiçbir kadın onu çekmez” şeklinde bir röportaj vermişti.

16. Çılgın Sedat

Survivor'da Sabriye ile tartışan Çılgın Sedat ''Erkeğin yanında kadın konuşamaz'' diyerek gündeme bomba gibi düşmüştü...

17. İvana Sert

Kadınlar için "Kadın hanım olmalı, bizim kızlarımız biraz agresif" diyen İvana Sert de kadınları aşağılayanlar arasında..

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Hemcinslerinin Maruz Kalabileceği Her Türlü Şiddete Karşı Direnip Sonunda Kazanan Olmayı Başarmış Bir Kadın: Duygu Asena - onedio.com
Hemcinslerinin Maruz Kalabileceği Her Türlü Şiddete Karşı Direnip Sonunda Kazanan Olmayı Başarmış Bir Kadın: Duygu Asena - onedio.com
Şiddet Mağduru Kadına Diyanet Tavsiyeleri: 'Vurursa Tepki Vermeyin, Polisi Aramayın' - onedio.com
Şiddet Mağduru Kadına Diyanet Tavsiyeleri: 'Vurursa Tepki Vermeyin, Polisi Aramayın' - onedio.com
Aldatmayı ve Kadına Şiddeti Çok Olağan Bir Şeymiş Gibi Göstererek Normalleştiren 12 Türk Dizisi - onedio.com
Aldatmayı ve Kadına Şiddeti Çok Olağan Bir Şeymiş Gibi Göstererek Normalleştiren 12 Türk Dizisi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

öFff Çokta ciddiye alınacak insanlardı sanki bunlar

legion35

Kadir inanır karısını doven ünlü muydu ozan güven di galiba sevgilisini dövdü diye soru yönettiler karısını sevgilisini annesini kardeşini ablasını döven adam adam değildir şerefsiz herifin tekidir dedi açın bakın Googleye bazen medya laf çarpitiyir bunun sağı solu yok it iti ısırmaz bu medya incinde değil sanatçılar yada partiler için dahi geçerli manipülasyon sanatı denir buna o yüzden tam teyit etmediğiniz konuları koymayın derim ...

juvijuvi

Bu insanlar ünlü olmasalardı toplumun cahil ve yobaz kalmış dışlanan kesiminden olacaklardı. Bunların sesi vızıltı bik bik konussunlar ne ciddiye aliyosunuz bu insanlari

Gizli Kullanıcı

ya moruq salin sunlari artik hayati yasayin.

arsenic

Nereye kusuyoruz?

Görüş Bildir