Görüş Bildir
Haberler
'Kaçış Planı' İddiası: Kılıçdaroğlu'ndan ABD Soruları

'Kaçış Planı' İddiası: Kılıçdaroğlu'ndan ABD Soruları

Deniz Gök
27.05.2022 - 21:54 Son Güncelleme: 27.05.2022 - 22:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini işaret ederek 'ABD'ye para aktarıyorlar, kaçacaklar' iddiasında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında açılan tazminat davasının ardından yeni paylaşımlarda bulundu. Önceki açıklamasında isim vermeyen Kılıçdaroğlu, bu kez açık bir şekilde 'Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine.' dedi. Kılıçdaroğlu, ABD’de kurulan vakıf ve alınan çiftlik ile ilgili de Erdoğan’a sorular yöneltti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kemal Kılıçdaroğlu, birkaç gün önce yaptığı videolu açıklamasında ABD’de paravan bir vakıf kurulduğunu ve vakfın asıl yönetiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesi üyelerine ait olduğunu iddia etmişti.

Kılıçdaroğlu, “Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratma peşindeler.' diyerek Ensar ve TÜRGEV vakıflarını işaret etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarına karşılık 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı. 👇

"Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan?"

"Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan?"

CHP lideri, bu gelişme sonrası Twitter hesabından yeni paylaşımlar ABD'ye para aktarıldığı iddiasını yineledi ve doğrudan Bilal Erdoğan ile Esra Albayrak'ın adını vererek bazı sorular yöneltti.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şöyle:

  • “Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim ama görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O zaman ortamı daha fazla bulandırmana izin vermeden, herkesin zaten artık bildiğini buradan da söyleyeyim.

  • Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir.

  • Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en pahalı finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ait olacak? Türkiye'ye mi ait olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan? Aynı paravan kurum, çiftlik de satın alıyor. Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan? Senin dava açmanı bekliyordum, öncelikle kara para merkezi haline getirdiğin bu vakıfların bu devasa paraları nereden aldıklarını açıklamalarını isteyeceğim o davada.

  • Ayrıca 2021-2022 yıllarında ülkemizden bu paravana daha ne kadar para transfer edildiğini de soracağım. Malum bu bilgiyi hala gizliyor senin paravanlar. Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Şimdi kurmaylarını ara ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle. Buradan ‘Bu da rakam mı ki’ diyen aklı evvellere sesleniyorum: Milletten çalınan 1 kuruş bile rakamdır ve haramdır! Ayrıca paylaşmamın sebebi yolsuzluğa dikkat çekmek değildir -zaten onu herkes biliyor-, amacım bir para kaçırma sistemini ifşa ederek çalışamaz hale getirmektir.

  • Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda zaten rakamlar kaçınılmaz şekilde devasa hale gelir. Bu yüzden sistemi anlamak gerekir. 1 Lira’nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım. Son olarak şunu söylüyorum: İnsanımıza tepeden bakmaya son verin, insanımız o 1 Lira'ya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin fakir fukarasından utanın. Utanın ve uyanın.”

👇

👇
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
96
54
6
5
4
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yenilmez

Üzülüyorum lan bu adama.Adam çıkıp çabalıyor elinde belge varsa paylaşıyor birşeyler yapıyor bizim millet elindeki belgelere bakmadan muhalefet beceriksiz şu... Devamını Gör

Bozkurt

Muhalefet beceriksiz ithamı bizzat AKP'nin yaptığı bir manipülasyon. Biat itaat kültürü ile beyni sulanmış bir kitlenin yapıştığı en büyük bahane. Dikta düze... Devamını Gör

Gok

Amarigayada ilim yayacaklar Manhattanın göbeğene kadar ilim. Dava adamları , ümmet fedaileri bunlar.

Resho

Bakın bu ortaya çıkarılan paralardan sadece 1 tanesi ki bu da 1 Milyar TL. Bunu ABD'de okuyacak Türklere gönderiyor diyecek kadar ahlaksız ve karaktersizler ... Devamını Gör

yusuf

189 milyar TL hakkın var 1 milyar TL değil :D