Jinekologların Yargılayıcı ve Suçlayıcı Kötü Davranışlarına Maruz Kalan Bu 14 Kadının Anlattıklarına İnanmak İstemeyeceksiniz!

2.2bPAYLAŞIM

Bir doktor nasıl "Altına yatarken iyiydi!" cümlesini kurabilir? Aklım almıyor...

Tıp fakültelerinin toplumsal yapıdan bağımsız olması ve tamamen bilimsel açıdan durumları değerlendirmesi gerekirken ne yazık ki bunun tam tersiyle karşılaşıyoruz.

@sisi__bakbak___

Özellikle jinekologların kendilerini bu toplumsal normların dışında tutması oldukça önemli fakat ülkemizde bunu başarabilen maalesef çok az doktor var.

Hâl böyle olunca da kadınlar ne karşılarındaki bilim insanına güvenebiliyor ne de sorunlarını rahatlıkla dile getirebiliyorlar. Getiren kadınlar da yargılayıcı ve suçlayıcı davranışlara maruz kalıyor.

1. İşte Twitter'da da bazı kadınlar maruz kaldıkları cinsiyetçi ve yargılayıcı jinekolog davranışlarını anlattı. Anlatılanlara inanmak istemeyebilirsiniz fakat üzülerek söylüyoruz ki bunlar yaşanıyor.

@mervelluna

2. 

@tersbirisiyim

3. 

@ezgilililerle

4. 

@AzraKerrigan

5. 

@AzraKerrigan

6. 

@SirketHulusi

7. 

@nobabynobeybi

8. 

@icarusvari

9. 

@tekautumudu

10. 

@lofoforlu

11. 

@seyda__aytekin

12. 

@aurorairla

13. 

@conilucy

14. Sizin jinekologla yaşadığınız bir olayınız var mı? Yorumlarda buluşalım!

@sevimlicerenli

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-armagan1

Gerçekten çok aşağılık bir durum. Hani doktor diyorsun, okumuştur, görgülüdür diyorsun. Ama yok, iğrenç ortadoğu pislik bir zihniyet, hadsizlik damarlarına işlemiş, kendilerini alamıyorlar. Okullarda öncelikle cinsel eğitim verilmeli, cinselliğin doğal bir şey olduğu anlatılmalı, doğum kontrolü, aile planlaması da önemli. Ayrıca İnsan hakları, hukuk eğitimi verilmeli. Özel hayatın gizliliği, kişinin kendi maddi manevi varlığı üzerindeki hakkı. özellikle şu kızın bakire değil olayı korkunç.

bulgurella

hiçbir doktor aileyi arayıp kızın bakire değil vb. ithamlarda bulunamaz. Buna ne etik olarak ne mesleki olarak hakkı yok. bunu yaşayan arkadaş inşallah suç duyurusunda bulunmuştur.

Gizli Kullanıcı

herkesin de ne çok derdi var başkalarının hayatlarıyla kendilerine bakmayı öğrenseler ...

shigella

Bu hayatta herkese saygı lazım. Hasta ve yakınları da doktoruna saygı gösterecek illegal şeyler istemeyecek (başkası adına ilaç yazdırma, gerek olmadığı halde ilaç isteme, hasta olmadığı halde rapor istemek .. gibi ) , doktor da hastasına ve yakınlarına saygı gösterecek. bu kadar basit. Şu doktor düşmanlığını salın bir gitsin ya! Düşman olmak istiyorsanız her meslekten adam buluruz sorun yok.

question

Kesinlikle haklisiniz. Yazida marangozlardan ve itfaiyecilerden de bahsedilmesi lazimdi.

ali-efe7

Keşke o doktorların adlarını da yazsaydınız ifşa olsalardı o şerrefsizler

Görüş Bildir