Görüş Bildir

İstanbul ve Kocaeli'de Okullara Kar Tatili

Anasayfa > Gündem

Yarın yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul ve Kocaeli'de okullar tatil edildi. Sakarya'da da taşımalı eğitim verilen okullar tatil edildi. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Meteorolojik verilere göre ilimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir' dedi.

Kocaeli'de de tatil

Kocaeli Valisi Hasan B. Güzeloğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Meteorolojik bilgiler ve yoğun kar yağışı uyarısı doğrultusunda 18 Ocak Pazartesi günü ilimizde eğitim ve öğretime ara verilmiştir' dedi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da şöyle denildi:

'Meteorolojik verilere göre; yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği, Pazartesi gün boyu kar yağışının devam edeceği anlaşılmıştır. Bu nedenle; kar yağışının araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezleri eğitim ve öğretime Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır'

Sakarya'da taşımalı eğitime tatil

Sakarya'da olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim verilen okullar tatil edildi. 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yoğun yağmurun ardından başlaması beklenen kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete yol açmaması için kent genelinde taşımalı eğitim veren tüm okullarda eğitime ara verildi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
130
57
39
21
19
15
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ynsemrebagiban

Zaten son hafta verin kar tatilide sabahın köründe bu soğukta gitmek zorunda kalmasınlar.

thanatos

o valiligin allah bin belasın versin 3metre kar var daha neyi bekliyo acaba tatil yapmak içn

Damla

Kocaelinde hava ne soğuk ne de kar var. Yağsa da tutmaz. Sanırım Valinin kafası karışık :)

Matmazel İks

İzmir'e neden kar yağmıyor ya ?? :((