Görüş Bildir
Haberler
İpek Er Davası: Musa Orhan Yine Susma Hakkını Kullandı

İpek Er Davası: Musa Orhan Yine Susma Hakkını Kullandı

İntihara sürüklenen İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan eski Uzman Çavuş Musa Orhan'ın davasına devam edildi. Musa Orhan yine konuşmama hakkını kullandı. Mahkeme, Musa Orhan'ın tutuklanması talebini bir kez daha reddetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazete Duvar'ın haberine göre İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Musa Orhan'ın ikinci duruşması Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 

Sanık Orhan ve avukatlarının Ankara'dan SEGBİS ile katıldığı duruşmada Orhan, bir kez daha susma hakkını kullandı.

Otel çalışanı tanık dinlendi

Daha sonra İpek Er'in Siirt'te konaklandığı otelin çalışanı Sadullah Kars tanık olarak dinlendi. Sanık avukatlarından Erkan Akkuş’un tanığa Er'in kendisine nişanlısının kim olduğunu anlatıp anlatmadığını sorması üzerine tanık Kars, 'İpek Er bana nişanlısının uzman çavuş olduğunu ve Pervari’de görev yaptığını söyledi' cevabını verdi.

"Cezaevine girmesini istiyorum"

"Cezaevine girmesini istiyorum"

İpek er'in annesi Hikmet Kılınç, Musa Orhan’ın kızını toprağın altına koyduğunu, kendisinin dışarıda gezmesine hakkı olmadığını söyledi. Kılınç, 'Ben nasıl günlerce kahroluyorsam aynı şekilde Musa Orhan’ın cezaevine girmesini istiyorum. Musa Orhan ile gelen taksici kim ise onun da yargılanmasını istiyorum. Hakkımı helal etmiyorum' diye konuştu.

Avukatlar tutuklama talep etti

İpek Er'in avukatları da tanığın verdiği ifadelerde sanık Musa Orhan’ın suçu işlediğini gösterdiğini söyleyerek, Orhan'ın tutuklanması talebinde bulundu. Mahkeme, delillerin toplanmış olması ve delillerin karartılma ihtimalinin olmadığı gerekçesiyle Musa Orhan'ın tutuklanması talebini redetti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 1 Haziran'a erteledi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'i bir evde alıkoyarak 20 gün cinsel saldırıda bulunan ve ölümüne neden olan ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile yurttaşların günler süren tepkisinin ardından hakkında dava açılan ve tutuklanan uzman çavuş Musa Orhan tahliye edilmişti.

Bu süreçte #MusaOrhanTutuklansın etiketiyle binlerce paylaşım yapılmıştı.

Tepkilerin ardından İçişleri Bakanlığı, Musa Orhan hakkında açıklama yapmış ve Uzman Çavuş Musa Orhan'ın, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ihraç edildiğini duyurmuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
28
8
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Musa Orhan, Ümitcan Uygun, Suphi Altındöken, Merlin Samirşah ... Nedir bunların ortak noktaları?

BlueCraving

Pislik sen de insan olarak nitelendirilen bir mahluksun... gen israfı pislik seni örümcek beynine sıçayım

ersaglamnihat

Bu olayda çok net rıza var. HDP milletvekillerinin zorlamasıyla buralara geldi.

Öteye Giden

bu olayda an.nın ammı var khpe çocuğu yazışmaları görmedin mi oruspunun fırlattığı

Pasif Kullanıcı

Bu hakim ve savcılar aynı anda tüm tanıkları dinleyemiyor mu aq ne bu taksit taksit!!