İntihara Kalkışan Şiddet Mağduru Kadın, Yatağa Bağımlı Kaldı

 > 
35PAYLAŞIM

Ağrı Doğubayazıt’ta yaşayan 29 yaşındaki Müjde Aktaş Kara, eşinin şiddetinden kurtulmak için intihara teşebbüs etti; ancak bu sırada beynine yeterli oksijen gitmeyen genç kadın komaya girip yatağa bağımlı kaldı.

Müjde Aktaş Kara, 7 yıl önce 31 yaşındaki Ahmet Kara ile evlendi ve kocası ile birlikte Muş’un Malazgirt ilçesine yerleşti. Müjde Aktaş Kara evlendikten bir süre sonra, çocukları olmadığı bahanesiyle eşinden şiddet görmeye başladı. Gördüğü şiddet nedeniyle Müjde Aktaş Kara, evlendikten 2 yıl sonra tavana bağladığı iple hayatına son vermek istedi. Ancak eşinin ailesi tarafından son anda kurtarılan genç kadın, intihar girişiminden sonra beynine yeterli oksijen gitmediği için komaya girip yatalak kaldı.

Bu olayın ardından da eşi Ahmet Kara, Müjde’yi baba evine getirip bıraktı, ardından boşanma davası açtı. Dava devam ederken Ahmet Kara, iddiaya göre dini nikahla evlilik yaptı ve bir çocuğu oldu.

Yatağa bağımlı halde olan ve konuşamayan Müjde Aktaş Kara’ya felçli olan babası 70 yaşındaki Selçuk Aktaş ve annesi 60 yaşındaki Asiye Aktaş sahip çıktı. Evde bakım parası ve engelli maaşıyla hayatını sürdüren aileye, toprak evin yıkılmaya yüz tutması üzerine Doğubayazıt Kaymakamlığı yardım etti.

Bir yıllık kirası ödenen ve yeni eşya alınan eve taşındıklarını anlatan anne Asiye Aktaş şunları söyledi:

“Kızım Müjde, Ahmet ile İstanbul’da tanıştı. Severek evlendiler. Çocuğu olmayınca kızımı dövmeye başladı. Her dakika kızıma şiddet uyguluyordu. Müjde, sevdiği adamdan dayak yemeye dayanamadı ve intihara kalkışınca bu hale geldi. Kızım 5 yıldır konuşamıyor ve yürüyemiyor. Kızımla birlikte eşimin de banyo ve tuvalete gitme ihtiyaçlarına yardım ediyorum. Müjde’ye şırıngayla yemek yediriyorum. Tek isteğim Müjde’nin eski haline dönmesi. Paramız olmadığı için tedavi ettiremedik. Müjde çok güzel sağlıklı bir kızdı. Kızımın eskisi gibi yürüyüp konuşabilmesi için tedavi edilmesi gerekiyor. Lütfen yetkililer yardım etsin.”

  • DHA
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir