Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnternetsiz Kalan Bünyelere İlaç Gibi Gelebilecek 11 Sıradışı Aktivite

-

Bir sabah uyandığınızda internetiniz ıssız ve sessiz biçimde çoktan uzaklara yelken açmış olabilir. Böyle tuhaf zamanlar için yapılabilecek şeyler ise çeşit çeşit. 

Biraz bakalım...

1. Çıkıp biraz hava almak.

Çünkü, bilirsiniz, oksijensiz yaşayamıyoruz. 

Hazır bahar gelmişken hışırdatın yaprakları!

2. Evin tesisat ve tamirat işlerine bakmak.

Muhtemelen tamirini 27 yıldır ertelediğiniz bozuk musluğu tamir etmenin, bozuk kapı kollarıyla ilgilenmenin, gıcırdaya menteşelere el atmanın tam zamanı!

3. Ekran harici yüzeylerden okuma yapmak.

Kitap, dergi, ansiklopedi, kil tablet... İnternet sizi bırakmış olabilir ama onlar vefalıdır, mağrurdur!

4. Ölmek üzere olmadan hastaneye gitmek.

Uzun zamandır inceden yoklayan rahatsızlığınız için hastaneye gidip muayene olmak iyi bir fikir olabilir. Hayatınızda açılan bu dev boşluğu sağlığınızı koruyarak kapatmış olursunuz hem.

5. Oyun oynamak.

İnternet bağlantısına ihtiyaç duymayan pinball, mahjong gibi arcade oyunların tadını çıkarmalık, hatta üzerlerinde uzmanlık geliştirmelik bir zaman aralığındasınız. Böylece 1996 yılının nostaljisini yapabilirsiniz!

6. Televizyon izlemek.

İnternet yoksa, içinde 'muhteşem' şeylerin olduğu yerel televizyon kanallarını izleyebilirsiniz. Belki de İnternet bu yüzden gitmiştir. Bu mükemmel aletin kıymetini iyi bilelim diye.

7. Eski fotoğraf albümlerini karıştırmak.

Instagram'dan önce bunlar vardı! Hala da duruyorlar. Hem ne yapacaksınız zaten Instagram'ı ya, eskiden Instagram mı vardı?

8. Uzun süredir ertelediğiniz o muhteşem tarifi hayata geçirmek.

Videosunu izleyip tarifini kenara not etitğiniz o mükemmel yemeği bugün hayata geçirebilirsiniz. Gerçi asla orada göründüğü kadar güzel ya da lezzetli olmayacak ama, olsun.

9. Fal açmak.

Ne çabuk unuttunuz eski aktiviteleri? Ne zaman boşluğa düşülse fal açılırdı evvelden. Şimdi de olabilir. Hem belki, gelecekteki diğer olası kayıpları da görürsünüz!

10. Eski, tozlu teybi yerinden çıkarmak.

Eski teybi yerinden çıkarıp kentinizin kaliteli istasyonlarını dinlemek, 1917 yılının nostaljisini kemiklerinize kadar hissetmek harika olacaktır. FM sinyalleri halen yerinde dururken bu fırsatı değerlendirin.

11. VPN kurmak.

Şaka şaka. Hepsini unutun. İnternetsiz olmaz. 

Gitmesine müsade etmeyin. Harekete geçin. Gerekeni yapın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

onedio bilinç altı mesaj vermeyi çok iyi biliyor,iyi yönden mi kötü yönden mi derseniz içeriğine göre değişiyor açıkçası ;)

mosh-pit

Oğlum ne bahar gelmesi lan kendine gel, dışarıda kar yağıyor. Bknz: madde 1

mrs.pikachu

Çekin VPN'leri çek çek çek.

semih-sen5

4.yü uzun zamandır yapmayı planlıyorum ama bakalım ne zaman patlak verecek :D

sanane123_321enanas

12-) kelebek bıçak sallama şov yapın

Görüş Bildir