Instagram'da Göre Göre İnsana Artık Fenalık Geçirten ve Daha Fazla Görmemeyi Umduğumuz 15 Şey

135PAYLAŞIM

Instagram yüzünden bunlardan fena halde soğuduk.

1. İdeal güzellik standartları.

Son yıllarda popülerleşen beden olumlama akımınında kuşkusuz Instagram'ın da payı var. O kadar çok "mükemmel" fotoğraf görüyoruz ki, artık doğal olanı unuttuk. Herkes -kimi zaman sahip olmadığı- ideal güzellik kalıplarını empoze edip duruyor.

2. Gerçek dışı filtreler.

İnsanların kendi aynadaki normal hallerini unutturan abartılı filtreleri makyaj sanatçıları bile kendi işleriymiş gibi paylaşıyor. Bu filtreler estetik operasyon taleplerinde de patlamaya sebep oldu. Herkesin bebeksi bir cilde, çekik gözlere, yapay çillere sahip olması artık sıktı.

3. Popo.

Evet, her insanda bulunan popodan Instagram yüzünden soğuduk. Popo çıkarmaktan beli kayma riski altında olan çok kişi var.

4. Abartılı aşk sözcükleri.

Siz insanı sevgiden, aşktan soğutursunuz. Elbette seven insanın sevgisini dağa, taşa duyurma isteği normal; ancak Instagram'sa o kadar çok sahte sevgi sözleri gördük ki artık daha fazla görmek istemiyoruz.

5. Estetik operasyon öncesi sonraları.

Instagram plastik cerrahların ve güzellik uzmanlarının favori platformu haline geldi. İyi hoş ama sürekli estetik fotoğraflarına maruz kalmak özellikle genç yaşlardakiler için fazla etkili olabiliyor.

6. Instagram modelleri.

Bir yanda ne iş yaptıkları hala eski kafalılar için anlaşılamayan influencer'lar, diğer yanda ne iş yaptıklarını kimsenin anlamadığı Instagram modelleri. Sayıları her geçen gün artan Instagram modelleri sürekli Instagram için boy boy fotoğraf çektiriyor ve takipçilerine takipçi katıyor.

7. Tatil.

Sırf Instagram için tatile çıkılıyor düşüncesi belki biraz fazla sert; peki öyle değilse neden tüm karantina döneminde "evde kal" çağrısı yapanlar aylardır tatil paylaşımlarından geri durmuyor? Tatile çıkmak bir ihtiyaç ama tatilin her anını sosyal medyada paylaşmak bir ihtiyaç mı orası tartışılır.

8. Yüz mimikleri.

Normal hayatta pek çok insanın sevimli, seksi, eğlenceli bulduğu mimikler Instagram'da giderek can sıkıcı bir hal aldı.

9. Moda.

Modayı takip etmek eskiden keyifli bir durumdu. Şimdi her sezon öne çıkan belli markalar, belli modeller ve belli kombinler defalarca tekrar ediliyor ve işin tuhafı bu kişiler stil ikonu olarak görülüyor. Sürekli son modayı takip etme baskısı da cabası. Farklı moda anlayışlarını yansıtan Instagram hesapları yok mu; elbette var ama onları bulmak samanlıkta iğne bulmak gibi zor.

10. Popüler şarkılar.

Dünyada ve sosyal medya platformlarında artık milyarlarca şarkı var. Ancak bir grup insan kaset devrinde yaşıyormuşçasına 10 şarkıya mahkum ve sürekli aynı şarkıların paylaşılması insanın bir noktada sinirlerini bozuyor.

11. Soru-cevap.

Aslında pek çok insan kendisine soru sorulmasını da sever, birini daha iyi tanımak için ona soru sormayı da. Ancak Instagram soru-cevap özelliği ile ilgi manyağı insanların sürekli soru sordurması, saçma sorulara saçma cevaplar verilmesi işin suyunu çıkardı.

12. Çekiliş.

Kazanma ihtimali düşük bile olsa kim çekilişlere katılmayı sevmezdi ki? Instagram'ın tuhaflıkta sınırları zorlayan, çoğu zaman sahte olan çekilişleri bunu da elimizden aldı.

13. Özlü sözler.

Ünlü yazarların, tarihi kişiliklerin ünlü sözleri de anlamlarını yitirdi. Bu her pozun, her story'nin altına mutlaka bir özlü söz, bir şiir yapıştırma huyu yüzünden oldu.

14. Sunum.

Instagram'ın geç ama bitmek bilmeyen trendlerinden biri oldu sunumculuk. Sunum ve yemek tarifi adı altında sürekli 3 kişilik ailesine hazırladığı 20 kişilik sofralar paylaşan abartılı insanlardan ve görgüsüzlüklerinden yorulduk.

15. Zenginlik.

Gerçek zenginlere de sinir olan çok ama bahsettiğimiz aslında gerçekten zengin olmadığı halde sürekli kendini zengin gösterme yarışında olanlar. Görgüsüzlük de denebilir bu duruma.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Instagram Yüzünden Artık Görmekten ve Yapmaktan Fena Halde Soğuduğumuz 16 Şey - onedio.com
Instagram Yüzünden Artık Görmekten ve Yapmaktan Fena Halde Soğuduğumuz 16 Şey - onedio.com
Instagram'da Sordukları Birbirinden Kazık Sorularla "Aklımızla Dalga mı Geçiliyor?" Diye Düşünmemize Sebep Olan Kullanıcılar - onedio.com
Instagram'da Sordukları Birbirinden Kazık Sorularla "Aklımızla Dalga mı Geçiliyor?" Diye Düşünmemize Sebep Olan Kullanıcılar - onedio.com
Bitmek Bilmiyor: Instagram'da Herkesin Kullanmaya Israrla Devam Ettiği 15 Klişe Cümle - onedio.com
Bitmek Bilmiyor: Instagram'da Herkesin Kullanmaya Israrla Devam Ettiği 15 Klişe Cümle - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yazkkafana

Hiç Instagram kullanmadım Twitter da Facebook hesabımı kapatalı nerdeyse 3 yıl oluyor. Kafam rahat gereksiz samimiyet yok insanlar benim izin verdiğim kadar yaklaşabiliyor bana kim ne dedi kim ne yaptı derdi desen hiç yok. Kapatın kardeşim hesaplarınızı madem sevmiyorsunuz böyle şeyleri. Hem saçma salak influencerlara da para kazandırmamış olursunuz.

faruk-sutuseven

#6 eski kafalılar değil yeni kafalılar da anlamıyor. kim bunlar niye para kazanıyor napıyorlar ne emek veriyolar bune lan bune oğlum?

hipergrafi

#7 İnstagram için tatile çıkılıyor düşüncesi hiç saçma değil bence. Bence insanlar instagram için tatile çıkıyor ama farkında değil. Kardeşim ve arkadaş grubumla tatile çıktığımda sinirden aklıöı kaçıracaktım. Gördüğümüz bütün güzel yerlerde en az, üzerine basarak söylüyorum 'en az' kırk beş dakika fotoraf çekiyoruz. (Kalabalık bir arkadaş grubu olunca bi saati de geçebiliyor) "Bide şöyle çek, elimi şöyle koyayım öyle de çek, cami yarım çıkmış, çok yakın çekmişsin, ay çok iğrenç bi daha çek, Ayşe şurada çekilmiş müthiş olmuş orada da çekelim, şöyle yürürken bumerang çek, ver ben de seni çekeyim..." o gezip gördüğümüz yerlerin iki katını daha görebilirdik ama gittiğimiz yerlerde o kadar çok duruyoruz ki fotoraf çekilmek için. Artık bir noktadan sonra patlayıp "Hadiyin ama artık yaa gün bitti daha iki yer görebildik gezmeyecekmiyiz" diye bağırdığımda da bozuluyorlar

gencfbli_07

O kadar haklısın ki onedio

rcpbyrm

son madde zenginlik değil de görmemişlik olsa :)

Görüş Bildir