Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlık Nerede? Oyun Bağımlılıkları Yüzünden Çocuklarının Ölümüne Sebep Olan Ebeveynler

1.1bPAYLAŞIM

Şüphesiz anne-babalık, bir çocuk dünyaya getirmekle olmuyor. O sorumluluğu alabilmek ve insan olabilmek gibi ciddi vasıflar gerektiriyor. Bu listede oyun oynamak gibi çok önemli (!) bir iş nedeniyle çocuklarının ölümüne sebep olan "ebeveynlere" tanık olacaksınız.

Farmville oynarken kendisini rahatsız eden bebeğini öldürdü.

static0.therichestimages.com

Büyük ihtimalle tarlasına ekeceği ekinleri düşünürken, kazandığı paraları hesaplarken rahatsız edilmek istemiyordu. Ama bunu 3 aylık bebeğe anlatmak zor tabi ki. Alexandra Tobias, oyununu bölen bebeğini eline alıp susturmak veya sinirini çıkartmak için şiddetli bir şekilde salladı. Bununla da yetinmeyip, sigarasından bir duman alıp ikinci kez sallamaya başladı ve çocuğun ölmesine sebep oldu.

Bebeğinin ağlamasını garipseyen ve rahatsız olan bu kez bir "baba".

Tony Lamont, EverQuest oynarken 9 aylık oğlunun ağlamasıyla irkildi. Her babanın yapması gereken gibi oyunun bırakıp çocuğunun yanına gitti ama daha sonraki davranışları pek insanca değildi. Çocuğunu sıkarak susturmaya çalıştı. Başarılı olamayınca da onu çatı katında bir dolaba bırakıp oyununa geri döndü.

Oyununu bitirdikten sonra çatı katına gittiğinde ise bebeğini ölü olarak buldu. Tony'nin çocuğu susturmak için elleriyle sıkması, kaburgalarının kırılmasına ve iç kanama sonucundan ölmesine sebep oldu.

El konsolları bulunmanız gereken yerde oyun oynamanız için üretilmiştir.

Ama nedense Gregg Kleinmark bunun farkında değildi ki, Gameboy oynamak için 10 aylık ikiz bebeklerini yarım saat boyuca banyoda bırakıp içeriye gitti. Oyun keyfi bittikten sonra banyoya döndüğünde ikiz bebeklerini boğulmuş olarak buldu.

Bu olayda ise sorumsuzluk silsilesi mevcut.

3 yaşındaki çocuğa oyun oynatmak zaten doğru değilken, bir de oyuncak silah kullanabileceği oyun oynatmak daha da yanlış. Bunların üstüne gerçek bir silahı salonun ortasındaki masaya bırakmak gibi bir yanlış yapılmış. Çocuk oyun oynadığını düşündüğü silahla kendisini göğsünden vurarak hayatını kaybediyor.

İşlerini kaybetmiş Koreli bir çift kendilerini bilgisayar oyunlarına kaptırmışlardı.

Çift başladıkları yaşam simülasyonunda, düzenli ve güzel bir hayat yaşıyorlardı. Hatta sanal hayatlarında elf kulaklı güzel bir kız çocuğu yetiştirip, ona gözleri gibi bakıyorlardı. Evlerinin dışında 12 saatlik bir oyun seansından geri döndüklerinde bir şey fark ettiler. Bebeklerinin cansız bedeni. Otopsi sonuçlarına göre bebek açlıktan hayatını kaybetmişti.

Bir XBOX'ın değeri ne kadar olabilir ki?

Eğer kırıldıysa bir süre üzülünür, sonra da yenisi satın alınır. Ancak 27 yaşındaki Spellman için değeri çok fazla olmalı ki, kırılan konsolunu tam beş defa 17 aylık çocuğunun kafasına vurarak ölmesine sebep oldu.

Bir bebeği evde tek başına bırakıp oyun oynamaya gitmek akıl almaz bir şey.

Koreli çift de bir kaç saatliğine World of Warcraft oynamak için, bebeklerini evde bırakarak internet kafeye gittiler. Oyunları, hesapladıklarından daha fazla sürdü. Saatler sonra evlerine döndüklerinde, 4 aylık bebeklerini boğularak ölmüş olarak buldular.

Sanal dünyada hiçbir şeyi unutmayıp, gerçek hayatlarını ve insanlıklarını unutan bir çift daha var.

Christina Cordell ve sevgilisi, 3 yaşındaki kızını arabada unutup bilgisayar başına koştular. Saatlerce süren oyun macerasının ardından, arabada kalan çocuğun sıcak nedeniyle öldüğünü fark ettiler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ulan evde sorumluluğun var bide oyun oynayıp sorumluluk alıp onu yerine getiriyosun,banyoda,evde,arabada çocuk unutmak,öldürmek nedemek ulan aq.larım?!!bunlar ana baba olmak istediğinden değilki,yaptıkları zinadan dolayı doğurup mecburen baktıkları için böyle oluyo..zinanın hele hele korunmadan zinanın sonuçları işte.mavi balinaya falan negerek var,bunlar balinadan beter baksana,ulan bebekten ne istediniz..bunlar bile bile lades yapmış,çocuğu bırakıp gitmiş,hiç düşünmeden,merak etmeden..ölürse ölsün,bende kurtulurum kafası,hayır başka ne olabilir?hem dünyaları hem ahiretleri bitti..gerizekalılar..öbür dünyada da oyun oynuyodum pardon dersiniz a*ın evlatları!..

wednesday-addams

maksat hamile bırakmak ve doğurmaksa o işleri hayvanlar da yapıyor. gerçi bunlar hayvanlar kadar bile anne-baba olamamışlar...

bayan-sinir

Anne veya baba olunca eskiden yapabildiğin şeyleri yapamazsın. Çocuğunu dünyanın merkezine koymak zorundasın ve her an ilgilenmen gerekir. Bunu yapamayacaksan neden çocuk sahibi oluyorsun ki? Senin gibi bir anne de baba da olmaz olsun!

ireem-kyl

Bu nasıl kan dondurucu bir şey ya?!Bir canlı küçücük çocuğuna nasıl bu kadar sorumsuz davranabilir?Eğer çocuk yetiştirebilcek durumda değilse çocuk yapmamalı kimse.

Gizli Kullanıcı

Çocuk yetiştiremeyecek olan çocuk yapmasın ya. Dikkatsizliği belki bir yere kadar açıklayabilirsin ama kendi ellerinde öldürdüğün canın bahanesi olamaz.

Görüş Bildir