Görüş Bildir
Haberler
İnsanlığımızı Kaybedeli Çok Oldu: Sakarya'da Engelli Kedi 'Sütlaç'ı Silahla Vurarak Öldürdüler...

İnsanlığımızı Kaybedeli Çok Oldu: Sakarya'da Engelli Kedi 'Sütlaç'ı Silahla Vurarak Öldürdüler...

Türkiye bir köpeğin tecavüz edilerek öldürülmesini konuşurken Sakarya'da 'Sütlaç' adındaki engelli bir kedi silahla öldürüldü. 3 aylıkken buldukları 'Sütlaç'a bakan Sevim çifti 'Kimseye zararı olmayan kedimizi kim, niye öldürür?' diye sordu. 

DHA'nın verdiği bilgilere göre Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, Mesut ve Meltem Sevim çiftinin 6,5 yaşındaki engelli kedisi, evlerinin bahçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahla vurularak öldürüldü. 3 aylıkken bakmaya başladıkları 'Sütlaç' isimli kediyi öldüren kişinin bulunmasını isteyen çift, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"Hayvan hakları kanunun çıkması istiyorum"

"Hayvan hakları kanunun çıkması istiyorum"

Meltem Sevim, “Sütlaç’ı 2014 yılının mayıs ayında yaklaşık 3 aylık bir bebekken bulduk. Ön sol bacağı felçliydi. Defalarca veteriner kliniklerine götürdük, yapılacak bir şey olmadığı için bacağını kestiler. 6,5 yıldır bakıyordum, yavruları olmuştu, biri bizimle. Bir gece saat 4 civarı bir el silah sesi duyduk. Çok yakından geldi. Ürktüğümüz için dışarı çıkmadık. Sabah kedimi göremedim, bahçede Sütlaç’ın ölüsünü gördüm. Sol tarafından silahla vurulmuştu. Ben hem Sütlaçımın hakkını aramak hem de sokakta hayvanlara eziyet eden insanlara tepki göstermek istiyorum. Bu insanlara karşı artık sesimizi çıkarmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Hayvan hakları kanunun çıkması istiyorum bunların da bir can taşıdığı düşünerek cezalandırılması istiyorum” dedi.

"3 bacaklı kedimizi kim niye öldürür?"

"3 bacaklı kedimizi kim niye öldürür?"

Yaşanan olaya bir türlü anlam veremediklerini belirten Avukat Mesut Sevim ise  “İstanbul’dan yeşile olan sevgimiz ve özlemimiz nedeniyle Meltem’le beraber Akyazı’ya taşındık. Burada hayvanlarımızla birlikte yaşıyoruz. Kimseye zararı olmayan, 3 bacaklı kedimizi kim niye gece yarısı öldürür? Neden tabancayla vurur hiç anlamış değiliz. Hızlı, atlayıp zıplayan bir hayvan değil, kimseyi rahatsız etmiyor. Bunu neden yaptılar bilmiyoruz. Bu kişinin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Son iki günde gündeme gelen hayvana şiddet olayları 👇

Hayvan Hakları Yasası'nın kabulü için kamuoyunda büyük bir beklenti var. 👇

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Solucanlı Gübre

Siz egitilmez igrenc orospu cocugusunuz ya kacip gitmek istiyorum bu ulkeden bu dunyadan yeter ya 2-3 gundur gordugum,duydugum yeter ya KALBIM DAYANMIYOR!

Her gördüğüm haberde ağlıyorum artık tutamıyorum kendimi :(. Berbat bir şey bu ülkede Kadın ,çocuk , hayvan olmak . Kıyamet kopsun artık !!!

GrayRuby

İnanın çıldırdım amk ülkesinde son bir kaç gündür yaşadıklarımıza gerçekten dayanamıyorum ve biliyorum daha nicesi var haber olmayan. artık yeter kin kusuyor... Devamını Gör

Bozkurt

Neden mi öldürdü? Çünkü orospunun doğurduğu piç kuruları bir şeye zarar vermeden duramaz. İlk tercihleri hayvanlar olur. Ondan da hıncını alamazsa insanlara ... Devamını Gör