Görüş Bildir
Haberler
İngiltere'de Yeniden Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

İngiltere'de Yeniden Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Batuhan
29.11.2021 - 08:25

İngiltere'de yeni tip koronavirüsün endişeye neden olan Omicron varyantının görülmesinin ardından yeniden kapalı alanlarda maske takma zorunluğu getirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede 2 Omicron vakasının görülmesi üzerine, basın toplantısı düzenledi.

Varyantın dünyaya yayıldığını ve yayılma hızının da yüksek olduğunu kaydeden Johnson, Omicron'un 'aşıların kısmen de olsa etkinliğini azaltabilecek kapsamlı bir mutasyon' olduğunu söyledi.

"Bu Noel'in geçen Noel'den çok daha iyi olacağına kesinlikle eminim"

"Bu Noel'in geçen Noel'den çok daha iyi olacağına kesinlikle eminim"

Johnson, 'bilim insanlarına ne ile uğraştıklarını öğrenmeleri için zaman kazandıracak bazı önlemler' almak zorunda olduklarını kaydetti.

Aşı durumlarına bakılmaksızın ülkeye giren herkesin varışlarından 2 gün sonra PCR testi yaptırmaları gerekeceğini duyuran İngiliz başbakan, toplu ulaşım araçları ve marketler gibi kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun da geri getirildiğini kaydetti.

'Geçici ve ihtiyati' önlemlerin 3 hafta sonra yeniden değerlendirileceğini bildiren Johnson, ayrıca şimdi 40 ve üstü yaşlarındakilere açık olan hatırlatıcı doz randevuların diğer yetişkinlere açılması için Aşı ve Bağışıklık Ortak Komitesi'ne başvurulduğunu belirtti.

Johnson, Noel'de geçen seneki gibi kısıtlamaların uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin soru üzerine 'Bu Noel'in geçen Noel'den çok daha iyi olacağına kesinlikle eminim.' dedi

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Bulaştığı kişiyi dakikalar içinde öldüren yeni varyantta oluşsa da. Sokağa çıkma yasakları olsa da bizim reis-i cumhur labeleb mitingler düzenlemeye devam eder.