Adele'in 45 Kilo Vermesine Yardımcı Olan Sirtuin (Sirt-Food) Diyeti Nedir? Sirtuin Diyeti Nasıl Yapılır?

0PAYLAŞIM

İngiliz şarkıcı Adele’in 45 kilo vermesine yardımcı olan Sirtuin diyeti merak ediliyor.  İngiltere’de yaşayan iki ünlü beslenme uzmanı tarafından geliştirilen Sirtuin diyeti 21 günlük ve 2 fazdan oluşan bir süreç içeriyor ve her diyette olduğu gibi doktor kontrolünde başlanılması gerekiyor. Peki, Sirtuin (Sirt-Food) Diyeti Nedir?  Sirtuin Diyeti Nasıl Yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar...

Sirtuin (Sirt-Food) Diyeti Nedir?

Sirtuin diyeti İngiltere’de yaşayan iki ünlü beslenme uzmanı tarafından geliştirilmiştir. Sirtuin diyeti uygulanmaya başladıktan sonra sirtuin proteinlerinin harekete geçmesine ve bu sayede zayıflama genini aktive edilmesine etki ediyor.

Bir protein grubu olan Sirt’lerin metabolizma hızı ve yaşam süresi üzerinde etkisi olabileceğini gösteriyor. Sirtuin diyeti, bağışıklık sistemini güçlendirmeyi, yaşlanmayı geciktirmeyi, iştahı baskılamayı, iltihaplanmayı azaltmayı ve kalıcı kilo kaybını vaad eder.

Sirtuin (Sirt-food) beslenme şekli zorlu bir diyet yapmadan ve kas kaybı yaşamadan hızlı bir şekilde kilo kaybını hedefler. Sevdiğimiz ve lezzetli gıdalardan oluşan sirtuin diyeti, doktor kontrolünde herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir.

Sirtuin Diyeti Nasıl Yapılır?

Sirtuin iki aşamalı olarak toplam 21 günde yapılıyor;

1. AŞAMA

- İlk aşama 7 gün sürer ve hızlı kilo kaybı hedeflenir. İlk 3 gün: günde iki kez yeşil sebze suyu ve 1 ana öğün vardır. Bu yeşil sular limon, yeşil çay, kereviz ve maydanoz gibi sebzeleri içerir. Birinci aşamanın ilk 3 günü almanız gereken kalori en fazla 1000 kalori olmalıdır.

Birinci aşamadaki diğer günler 4 ile 7. gün arası 2 ana öğün tüketmeniz ve 2 defa yeşil sebze suyu içmeniz önerilir. Alınması gereken maksimum kalori ise 1500 kalori olarak belirlenmiştir.

2. AŞAMA

-Diyetin ikinci aşaması yaklaşık 14 gün sürer. Bu aşamada kaç kalori aldığınız önemli değildir. Ancak günde 3 ana öğünü sirt-food yiyecekleri ile desteklenmeli ayrıca 1 sirt-food içeceği tüketmeniz gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir