Görüş Bildir
Haberler
Independent Gazetesi 2021'in En İyi 10 Filmini Seçti

Independent Gazetesi 2021'in En İyi 10 Filmini Seçti

Sinema sektörü pandemi dolayısıyla çok zor bir yılı geride bırakırken, her ne kadar bir süre kapalı kalan sinemalar yeniden açılsa da araştırmalar sinema izleyicisinin henüz geri dönmeye tam anlamıyla hazır olmadığını ortaya koyuyor. İngiliz gazetesi Independent'ın baş eleştirmeni Clarisse Loughrey, 2021'in en iyi 10 filmini seçti... 

Kaynaklar: Independent, Sözcü, IMDb, Beyazperde.com

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

10- Zola

10- Zola

IMDb: 6.5

Geçimini striptiz yaparak sürdüren, 2015 yılında Florida'ya uzanan yolculuğunu Twitter'da anlatan A'ziah “Zola” King‘in ilginç hikâyesini mercek altına alan film, David Kushner‘ın King'in yaşadıklarını anlattığı Zola Tells All: The Real Story Behind the Greatest Stripper Saga Ever Tweeted isimli makalesinden sinemaya uyarlandı.

Amazon Video, Apple TV, Google Play’den izlenebilir.

9- Promising Young Woman

9- Promising Young Woman

IMDb: 7.5

Senarist ve yönetmen koltuğunda Emerald Fenell'in oturduğu Promising Young Women, ataerkil bir toplumda kadına odaklanan bir yapım olarak öne çıkıyor.

Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, Hulu veya HBO Max’den izlenebilir.

8- Night of the Kings

8- Night of the Kings

IMDb: 6.6

Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan’ın eteklerindeki La Maca cezaevinde yaşananların konu aldığı filmde, oyuncuların çoğu ‘noname’ yani bilinmeyen oyuncular.

7- Gunda

7- Gunda

IMDb: 7.3

Gunda, bir domuz, iki inek ve tek ayaklı bir tavuğun yer aldığı bir çiftlikte yaşayan hayvanlara odaklanıyor. Filmde, binlerce yıldır yakınlarında yaşadığımız ve çoğunlukla gıda olarak kabul ettiğimiz hayvanların zekası, duyguları ve duyarlılığını konu ediyor.

Amazon Prime Video ve Hulu’dan izlenebilir.

6- C'mon C'mon

6- C'mon C'mon

IMDb: 8.1

Siyah beyaz olarak çekilen bu filmde, Radyo gazetecisi olan Johnny, çocuklar ile dünyanın belirsizliği hakkında röportajlar yapmaktadır. Bu sırada bipolar bozukluktan muzdarip olan kardeşi Viv, Johnny’den sekiz yakındaki oğlu Jesse ile ilgilenmesini ister. 

Kardeşinin isteğini kabul eden Johnny, yeğeni ile zaman geçirmeye başlar. Yeğeni ile birlikte şehirlerarası bir yolculuğa çıkan Johhny bu süreçte Jesse ile farklı bir bağ kurar.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

5- Dune

5- Dune

IMDb: 8.2

Romandan beyazperdeye uyarlanan bu film, uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis'in kontrolüne sahip olan Paul Atreides'in hikayesini anlatıyor.

Sinemalarda veya HBO Max’ten izlenebilir.

4- Minari

4- Minari

IMDb: 7.5

Kore filmi olan Minari Minari, kırsal bir bölgeye taşınan bir ailenin hayatına odaklanıyor. 1980'li yıllarda 7 yaşındaki Kore kökenli Amerikalı David, babası Jacob'un isteği üzerine annesi ve kardeşi ile birlikte Arkansas'ta kırsal bir bölgeye taşınır. Aile, burada yeni bir çevre ve yaşam tarzı ile karşı karşıya kalır. 

David'in annesi Monica, hiçliğin ortasındaki bu mobil evde yaşamaktan dolayı korkulara kapılırken, David ve kız kardeşi yeni hayatlarından eper sıkılır. Bu sırada aileye, onlarla birlikte yaşamak için Kore'den gelen büyükanne de katılır. Jakob, dokunulmamış toprakta bir çiftlik yaratmaya çalışırken, ailesini ve evliliğini tehlikeye atmaya başlar.

3- Nomadland

3- Nomadland

IMDb: 7.4

Nomadland filminde 60'lı yaşlarında olan Fern, Nevada kırsalında yaşamaktadır. Şehirdeki ekonomik çöküşten etkilenen Fern, neredeyse tüm eşyalarının kaybeder. Bu durumun ardından Fern, minibüsünü bir karavan haline getirip, modern bir göçebe olarak yola koyulur.

2- The Power of Dog

2- The Power of Dog

IMDb: 7.0

Thomas Savage'ın aynı adlı romanından uyarlanan The Power of the Dog, Montana'da geniş bir çiftliğe sahip olan iki kardeşin hikayesini konu ediyor. 2021’in en dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor.

1- First Cow

1- First Cow

IMDb: 7.1

Western esintileri taşıyan bu film, girdikleri işte başarılı olmaları, değerli bir ineğe bağlı olan iki adamın hikayesini konu ediyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
first_contact1

The Power of Dog bok gibi