Görüş Bildir
Haberler
İnce'den Gençlere: 'Ne İşiniz Var Hollanda'da, Amerika'da?

İnce'den Gençlere: 'Ne İşiniz Var Hollanda'da, Amerika'da?

Gençlere seslenen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 'Siz okuyacaksınız, doktor, mühendis, öğretmen olacaksınız, milletvekili olacaksınız, ülkeyi yöneteceksiniz. Ne işiniz var Hollanda'da, Amerika'da, Kanada'da' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Şişli'deki bir otelde düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılarak konuşma yaptı.

Anket firmalarına bir teklifi olduğunu söyleyen İnce, 'Önümüzdeki seçimlerin ardından tüm anket firmalarını evimin bahçesine davet ediyorum. Ama yayınladığınız anketleri yemek masasının üzerine koyacaksınız. Yemeğe hepiniz davetlisiniz. Benim anketim firmalar değil, sokaklar. Yarın sabah Samsun'dayım, cumartesi sabah Ordu'dayım, sonra Giresun ve Trabzon. Anket sokaktadır' diye konuştu.

CHP'ye tezkere tepkisi

CHP'ye tezkere tepkisi

İnce, 2 yıl uzatılan Irak ve Suriye tezkeresi için şunları söyledi:

'İlkesiz bir siyasetin içerisinde hiç olmadım ve asla da olmayacağım. Yeni bir tezkere geçti Meclis'ten. Milletvekillerim beni aradı, 'Okudunuz mu?' dedim. Ben de okudum. Daha önce Suriye tezkeresiyle ilgili, süresi 2 yıla çıktı. Peki buna şerh koyalım ama Yunanistan bir yandan Larissa havaalanını genişleterek, Girit'te Suda üssünde Amerikan askerlerini konuşlandırarak bizi batıdan sıkıştırmaya çalışırken biz terör koridoruna geçit veremeyiz. Bu AK Parti, MHP meselesi değil, bu memleket meselesi. Millet İttifakından bir bileşen diyor ki 'Biz hayır verdik, evet vermek vatana ihanettir.' Hangisi ihanettir biliyor musunuz? Siz bu kadar temel bir konuda bile anlaşamıyorsanız maazallah memleketi yönetirken başınıza neler gelir.'

"Yurt dışı hayallerini duydum mu tüylerim diken diken oldu"

"Yurt dışı hayallerini duydum mu tüylerim diken diken oldu"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Gençlere de seslenen İnce, konuşmasını şöyle tamamladı:

'Şu yurt dışı hayallerini duydum mu tüylerim diken diken oldu. Bu ülke bizim. Sokaklarındaki çöpleri siz alacaksınız, yanan ağaçların yerine siz yenisini dikeceksiniz, hudutları siz koruyacaksınız. Güzel hayaller kuracaksınız. Memleketi terk etmek yok. Siz okuyacaksınız, doktor, mühendis, öğretmen olacaksınız, milletvekili olacaksınız, ülkeyi yöneteceksiniz. Ne işiniz var Hollanda'da, Amerika'da, Kanada'da.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
42
35
18
12
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sagesen

Oy verdikleri adam seçim günü onları sattığı için olabilir mi?

Mehmet

bu adamın söylediklerini halen dikkate alacak bir saf varsa o kalsın biz gidelim.

NightWolf

Senin gibi kaypaklardan kaçıyorlar belki de...