Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu ve Yavaş'tan Enes Kara Paylaşımı

İmamoğlu ve Yavaş'tan Enes Kara Paylaşımı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cemaat yurdunda yaşadığı baskılar nedeniyle yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'yla ilgili paylaşımda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YavaşElazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskıları ve gelecek kaygısını anlatıp yaşamına son vermesi hakkında açıklama yaptı. 

'Çocuklarımızı yıllarca bazı vakıf, dernek, cemaat yurtlarına teslim ettiler. İBB tarihinde ilk kez üniversite yurtlarını bu yüzden hizmete açtık diyen İmamoğlu, 'Enes Kara’nın acı kaybına çok üzüldüm. Gençlerimize daha çok destek olacağız, hiçbir genç kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek' ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş ise öğrencilerin kaldığı tüm kurumların denetlenmesi ve kamuya ait yurt sayısının artırılması gerektiğini vurguladı. Yavaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

'Bu yıl binlerce gencimizi misafir ettik, seneye on binlercesine kucak açacağız ki geleceğimiz karanlıkta hapsolmasın. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Enes'lerimizi kaybetmeyelim. Çok üzgünüm Enes...'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
53
35
9
6
5
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sevil Şahin

keşke daha önce sahip çıkılabilseydi. videoyu izleyen herkes çocuğun gözündeki umutsuzluğu, bıkmışlığı ve çaresizliği görebilirdi bir tek ailesi görmemiş.

RaRaRa

siz önce içinizdeki cemaatçileri temizleyin dini söylemleri bırakın böyle mesajlarla kendinizi aklayamazsınız siz de en az AKP kadar suçlusunuz