Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu 'Seçimi Yediremediler' Dedi ve Ekledi: 'Soruşturmayı El Bağlamaya Değil Atlar Meselesine Açın'

İmamoğlu 'Seçimi Yediremediler' Dedi ve Ekledi: 'Soruşturmayı El Bağlamaya Değil Atlar Meselesine Açın'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'el bağlama' soruşturmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, ''Geçenlerde çağrı yaptım soruşturmayı buna değil, madem bu kadar soruyorsunuz atlar meselesini açın anlarım'' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında gündeme ilşkin soruları yanıtladı.

İmamoğlu 'el bağlama' olayı hakkında şu şekilde konuştu:

İmamoğlu 'el bağlama' olayı hakkında şu şekilde konuştu:

'Fatih Sultan Mehmet'in anma törenlerinde bir mevlüt okutuldu ve türbenin içinde dua ettik. O günün öncesinde protokolde bir gecikme yaşandı. Gecikme yaşanınca şimdi böyle sırtımızın dönük olduğu bölümde Fatih Sultan Mehmet'in türbesi var, karşısında da Gülbahar Hatun türbesi var ve onun yan tarafında da yakın zamanda Kadir Topbaş'ı defnettiğimiz mezarlık alanı var. Gayet insani bir tavırla ben, orada vakit geçirmek yerine içeri girip bi denetleyeyim istedim. Yani ellerim arkada yürümeye başladım. Hatta burdan devam etti içeriye. Orada çok değerli insanların mezarları var, dört beş tanesinde daha dua ettim. Yarım saat geçirdim orada. Dönüşte arkadaşlar da bunu çekmiş, bunu çekenler de bizim arkadaşlarımız. Bir ayıbı yok bunun. İnsani bir tavırdır. Ben esprili bir şekilde anlattım. Trabzon'da Karadeniz'de yamaçlarda yürürken insanların yürüyüş biçimidir bu. Eller arkaya atılır ki, aslında bir ağırlık dengesini kurma biçimidir. Siz eğer yokuştan çıkıyorsanız, hafif öne eğik yürürsünüz. Bu aslında o doğanın verdiği bir tavırdır. Bazen saygı için de böyle durulur. Bir insanın karşısında falan.. Şurdan böyle bir akıl çıkarmak, böyle bir yorum yapma becerisi göstermek tümden bir akıl tutulması. Gerçekten çok üzücü.'

'Madem bu kadar soruyorsunuz atlar meselesini açın anlarım'

'Ben oraya kendi kimliğimle ve kişiliğimle gittim'

'Ben oraya kendi kimliğimle ve kişiliğimle gittim'

Soruşturma kapasamında HDP'li belediyelere ziyareti konuşulan İmamoğlu, ''Seçimden hemen sonra, yine seçimde bir kardeşimiz dedi ki ben 23 haziranda oy kullanmak için düğünümü erteledim  benim nikahımı kıyar mısın. Ben de dedim ki, bu kardeşimizin nikahını kıyalım. Gittik Batman'da kıydık. Dönüşte de o dönemin seçilmiş, resmi bir belediye başkanının, bir belediye binasına gidip ziyarette bulundu. Çok şey konuşuldu, ben oraya kendi kimliğimle ve kişiliğimle gittim. Bir HDP'li olması başka bir partili olması benim için önemli değil. Nereye gitsem inanın hangi partili olursam olsun, arar ziyarette bulunurum. Her şehirde bunu yaptım. Burda da aynı şeyi yaptım. Kayyumla ilgili tavrım, kayyumu reddedişim o güne dair değil, defalarca. Bu ziyaretten, sulh çıkarmak, ya da suçlu oluşturmak... Günün nabzına göre ben İmamoğlu'na nasıl vururum anlayışıyla yapılmış'' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
12
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Amk gevşeği

Pasif Kullanıcı

Taşşağın varsa Anıtkabirde gezersin böyle bak seni SOL TAŞŞAKLAR ne hale getiriyor. NORMAL YA BÖYLE YÜRÜMEN