İmamoğlu: 'Seçim Öncesi Bir Bakan Bana Kumpas Kurmaya Çalıştı'

 > 
104PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında FETÖ'den yargılanan Erkan Karaaslan'ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı olarak gösterdi. İmamoğlu açıklama yaparak tepki gösterirken önemli bir iddiayı gündeme taşıdı. İmamoğlu, şu anda kabinede olan bir Bakanın 31 Mart seçimleri öncesi Karaaslan'ın avukatı ile görüşerek kendisine FETÖ iftirası atmasını istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup toplantısında FETÖ'nün siyasi olarak kendisini gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı olarak CHP'yi gösterdi. Grup toplantısında ayrıca bir de video paylaşıldı. O videoda CHP'nin FETÖ ile ilişkili olduğu anlatıldı. 

Videoda FETÖ imamı olduğu gerekçesiyle yargılanan Erkan Karaaslan'ın da İmamoğlu'nun danışmanı olduğu iddia edildi.

İmamoğlu: "Söz konusu kişi MİT dahil çok sayıda kuruma hizmet etti"

Erdoğan'ın izlettiği videoda Erkan Karaaslan bu şekilde gösterildi

İmamoğlu söz konusu iddiaya yanıt verdi. Karaaslan'ın basın danışmanı olmadığını ifade etti. Karaaslan'ın çok sayıda kamu kurumuna hizmet ettiğini anlatan İmamoğlu şunları söyledi:

"Bana arkadaşlarım ifade ettiklerinde açıkçası açıkçası bu haberi bile iddia diye düşündüm inanmak istemedim. Ve sonra arkadaşlarım bana videoyu gösterince çok üzüldüm, utandım açık söyleyeyim. Önce şunu söyleyeyim bahsi geçen vatandaşımız benim danışmanım değil Bahsi geçen vatandaşımız hizmet ettiği bir çok kamu kurumu var. Bu ülkenin gizli güvenliğinden sorumlu kuruluşları var MİT gibi örneğin. Onlarca bakanlık var, onlarca AK partili belediye başkanları var. Ben Beylikdüzü belediye başkanı olduğumda hala hazırda AK partili belediye başkanı döneminden itibaren hizmet eden bir konumdaydı. 2012 itibaren hizmet eden bir konumdaydı. Bu arkadaşımız bizim dönemimizde belediye bir kısım hizmetler verdi. Bunlar kayıtlı, bunlarla ilgili soruşturmalar yapıldı soruşturmaya bile gerek duyulmadı."

"Erkan Karaaslan'ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti?

"Polemik yaratmamak adına bugüne kadar hiç paylaşmadığım bir şeyi bugün sizinle paylaşacağım" diyen İmamoğlu,  "Polemik niye yaratmak istemedim çünkü seçimle ilgili süreçte bunları kullanacak bir insan değildim kulağıma gelen veya bana aktarılan belgesiyle, tanıklarıyla aktarılan bazı kişileri, kurumları, kamu kurumlarını zedeleyici bir takım ifadeler olduğu içinde uzak durduğum bir çok şeyle karşı karşıya kaldım" dedi. İmamoğlu şöyle devam etti:

"Ben Sayın Cumhurbaşkanına soruyorum 31 Mart seçimin birkaç gün öncesinde bahsi geçen Erkan Karaaslan avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti hem de bilet alarak. İlave ediyorum hala hazırda kabinenizde bulunan bu bakan bu kişi İmamoğlu’na öncelikle “FETÖ yoksa yolsuzluk suçu at amacımız onları bitirmek” dedi mi? Tekrar ediyorum bu bakan hala aktif olan bu bakan İmamoğlu’na öncelikle FETÖ üzerinden yoksa yolsuzluk suçu at amaç onları bitirmek dedi mi demedi mi ? Dolaysıyla bu kumpastan bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı haberi var mı yok mu?"

Erdoğan'dan randevu talebini geri çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu talebinde bulunduğunu ve mektup yazdığını hatırlatan İmamoğlu, bu talebini geri çektiğini aktardı: 

"Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi duygularımla mektup yazarak, kendisine bu mesajları ileten kişi olarak, ben bu tüm samimi ifadelerimi geri çekiyorum. Tabi ki randevu talebini de çekiyorum. Gerek kalmadı. Çünkü işimiz ne? İşimiz, İstanbul’a hizmet etmek mi? Türkiye’ye hizmet etmek mi? Yoksa bu makamlar üzerinden çamur atmak mı? Bakın neredeyse on bir ay sonra ben bunu açıklıyorum. Sebebi polemik yaratmamak. Muhatapları kendileri bulma haizine sahipler"

"FETÖ imamı olduğunu söyledikleri kişi şu an serbest"

İmamoğlu, kendisinin danışmanı olduğu iddia edilen Erkan Karaaslan'ın şu anda serbest olduğunu kaydetti:

"Suçladıkları ‘FETÖ’nün imamı dedikleri şahıs’. Böyle ayıp bir ifşa olur mu? Bu vatandaş şu anda serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi? “FETÖ’nin İmamı” diye başlık atıyorsunuz, İmamoğlu da danışmanı diyorsunuz. Her karar alınıyor. Herkes birtakım haksızlığa, hukuksuzluğa uğradığı, çok pratik kararların alındığı bu ülkede, bu vatandaşımız suçsuz veya yargılanması devam ediyor, sokakta. Siz "FETÖ’nin İmamı" diye başlık atıyorsunuz bir oturumda, bir grup toplantısında ve onun altına da İmamoğlu danışmanı diyorsunuz. Kim inanır size? Üzülüyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir