Görüş Bildir
Haberler
İlker Kaleli Kimdir, Kaç Yaşındadır? İlker Kaleli İle Sıla’nın Aşk Dedikodusu

İlker Kaleli Kimdir, Kaç Yaşındadır? İlker Kaleli İle Sıla’nın Aşk Dedikodusu

Geçtiğimiz günlerde Hazer Amani ile olan evliliğine tek celsede son veren Sıla, ayrılık sonrası Bodrum’a gitmişti. Posta gazetesinin iddiasına göre başarılı sanatçı, oyuncu İlker Kaleli ile aşk yaşamaya başladı. Bu haber sonrası sosyal medya kullanıcıları ‘İlker Kaleli kimdir’ sorusuna cevap aramaya başladı. 11 Mayıs 1984 doğumlu olan İlker Kaleli, birçok dizide oynamıştır. İşte Sıla İlker Kaleli’nin hayatı ve kariyeri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

İlker Kaleli Kimdir, Kaç Yaşındadır?

İlker Kaleli Kimdir, Kaç Yaşındadır?

İlker Kaan Kaleli 11 Mayıs 1984 İstanbul doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunudur. London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand'a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri almıştır. Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. Şu sıralarda Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırmaktadır.

İstanbul'da Kültür Üniversitesi'nde Sanat Yönetimi okurken iki sene boyunca Şahika Tekand'ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları'nda eğitim aldı. 2006 yılında Mezun olduktan iki sene sonra Londra'ya gitti ve 4 yıl kaldı. Londra'da LAMDA'da (The London Academy Of Music And Dramatic Art) 3 yıl oyunculuk eğitimi aldı ve 2011 yılında oradan mezun oldu.

Londra'da iken müzikle uğraşmış, DJ'lik yapmış, reklam filmlerinde oynamış. 2012 yılında Türkiye'den gelen teklif üzerine ilk dizisi 'son'da oynamaya başladı. Dizinin ana kadrosu Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can, Berrak Tüzünataç ve Engin Altan Düzyatan'dan oluşmaktadır. Diğer öne çıkan oyuncu kadrosu ise Uğur Polat, Aylin Aslım, Ülkü Duru ve Ahmet Levendoğlu'ndan oluşmaktadır 2012 yılında 'Kayıp Şehir' adlı dizide Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun ile beraber oynamıştır. 2013 yılında 'Kayıp' adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile

beraber rol aldı. 2014 yılında İlker Kaleli başrolde olarak 'Poyraz Karayel' adlı dizide Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Engin Benli, Ali İl ile beraber rol aldı.2014 yılında 'Silsile' adlı sinema filminde Nehir Erdoğan, Serkan Keskin, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Esra Bezen Bilgin başrolleri paylaştılar.

İlker Kaleli’nin Oynadığı Filmleri ve Dizileri

  • 2020- Öğretmen (Akif) /TV Dizisi)

  • 2015 – Poyraz Karayel (Poyraz Karayel) (TV Dizisi)

  • 2014 – Silsile (Cenk)(Sinema Filmi)

  • 2013 – Kayıp (Faik Şaşmaz) (TV Dizisi)

  • 2012 – Kayıp Şehir (İrfan) (TV Dizisi)

  • 2012 – Son (Alper) (TV Dizisi)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın