Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Huzurun Kıymetini Bilememişiz! Koreli Çizerden, Yalnız Yaşamaya Dair 23 İllüstrasyon

-
Abone ol

Koreli çizer Aeppol yalnızlığın değerini anlatmak için kolları sıvamış... İllüstrasyonları öyle güzel ve sıcak ki; insanın derhal kendisiyle baş başa kalası geliyor. 😍👏

Kaynak: https://www.boredpanda.com/living-in-for...

1. Popüler olma, başkaları tarafından kabul görme ve sevilme ihtiyacıyla yanılıp da yalnızlığın kıymetini unuttuğumuz oluyor bazen...

2. Koreli çizer Aeppol tam da onu anlatmak için kolları sıvamış...

3. İllüstrasyonları öyle güzel ve sıcak ki; insanın derhal kendisiyle baş başa kalası geliyor...

4. Resimlerinin güzel ve gizemli havası herkesi etkisi altına alıyor hemen. 😍

5. İçimizi huzurla dolduran bu çizimlerin ilham kaynağıysa...

6. Koreli sanatçının çocukluğundan beri sevdiği peri masalları ve doğanın ta kendisi. 🦄

7. Her bir illüstrasyon, yalnız kalmanın daima gözden kaçan huzurlu ve mutlu yanlarını vurgular nitelikte.

8. Aeppol hayatınızdaki herkesi boşverin, yapayalnız kalın demiyor tabii...

9. Parmak bastığı nokta; zamanın nasıl geçtiğinin bile anlaşılmadığı hızlı şehir hayatından biraz olsun uzaklaşıp...

10. Kendi iç sesine yönelmek ve doğanın güzelliklerini görüp takdir edebilmek. 🤗

11. "Kore diğer ülkelerde nasıl anlatılıyor bilmiyorum ama burada bir sürü güzel, huzurlu ve sakin yerler var."

12. "Her hafta sonu resimlerim için tema bulmak üzere oralarda mola veriyorum ve mükemmel fikirlerle geri dönüyorum."

13. Herkesin huzuru keşfetmesi dileğiyle! 🌙

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Pinterestten bir sürü resmini indirdim. Gerçekten çok huzur verici. Eğer cennete gidebileceksem benim cennetim işte bu. Heidi'nin köyü yada teletabilerin ülkesi gibi... Dünyanın en güzel kır çiçekleriyle bezeli yemyeşil tepeler, alçak tavanlı klasik köy dekorasyonlu ahşap bi ev, tombul beyaz bulutlarla dolu tatlı mavi bi gökyüzü, hemen tepenin sonunda bi patika kayın ormanına doğru kıvırılsın, ormana doğru usul akan dupduru bi dere, nefes kesici güzellikte uçurumlar, kuzu, oğlak ve köpek yavrusu sesleri, omuzlarıma konan bülbüller, üzerimde etekleri uçuşan şile bezinden beyaz hafif bi elbise. Kalkıp nefesim tıkanana kadar koşmakmı, yoksa sadece oturup o manzarayı mı izlemek mi daha güzel olurdu bilmiyorum. (O kadar iyi geliyo ki şöyle yorumlar yapmak, terapi gibi. Öyle bi yere gittim sanki)

pidgeotto

Ben de şehir hayatından, kalabalığından, iki yüzlü insanlarından, saçma sapan işlerden ve stres olmaktan bıktım. Ormanın içinde, çıtır çıtır şöminenin yandığı bir kulübede kahve içmek, yağmurda ormanda yürüyüş yapmak, geceleri yıldızları seyretmek, toprak kokusunu içime çekmek istiyorum. Çimlere yatıp gökyüzünü seyretmek, gözlerimi kapatıp rüzgar hafif hafif eserken, güneşin tenimde süzülmesini istiyorum. Sonra borçlarım aklıma geliyor vazgeçiyorum. Maalesef insanın paraya ihtiyacı var. Zengin olmadığımız sürece kafa dinlemek için bir yere kaçmak fikrini unutun. Haftanın bilmem kaç günü çalışıp, kalan günde de dinlenerek ömür geçiyor.

yasminkoasg

kesinlikle harfiyen katılıyorum . başımı alıp gideyim diyorum sonra borçlarım aklıma geliyor sonra çalışmam gerektiği zaten başka bişey yapmak için ne para kalıyor ne de zaman resmen bir kutunun içine hapsolmuş ve aynı döngüde gidip geliyoruz hayatımız da hiç bi ekşın durumu yok .

pidgeotto

Ömrümüzün sonuna yaklaştığımızda bugünlerimizi böyle heba ettiğimiz için pişman olacağımızı da biliyorum ama işte sorumluluklar, geçim derdi bırakmıyor insanın peşini. Yaşıyoruz sözde, gerçekten yaşamadan göçüp gidiyoruz bu hayattan.

hipergrafi

İnsan olarak kendimizi şanslı zannediyoruz ama esas şanslı olanlar hayvanlar ister ormanda ister şehirde istedikleri gibi yaşıyorlar. Ama bizi onlardan farklı olmaya iten gerçek bir sebep bile yok. Kendi kendimizi büyük şehirlere zincirliyoruz borçlarımızla. Biraz birikim yapıp Çanakkale'de, Ege'de bi yerlerde kendi halinde yemyeşil bi dağ köyü seçip kendimizi idare edecek kadar minik bi çiftlik kursak. Sebze yetiştirmek için ufak bi bostan, evin önüne sevdiklerinizden bi kaç meyve fidesi, on tane keçi, dört tane koyun, bi düzine tavuk, belki iki inek... Kim engel oluyor ki ufak tefek bahanelerimizden başka.

pidgeotto

Esas şanslı olan ve özgür olan hayvan kısmına kısmen katılıyorum. Ta ki bir insana rastlayana kadar diyebiliriz. İnsana rastladıktan sonrası o küçücük masumlara işkenceye dönüyor. İnsanoğlu olarak onlara bile yapmadığımızı bırakmıyoruz.

yasminkoasg

birikim yapamamak engel çünki kazandıgımız bugunün şartların da hiçbişeye yetmiyor yetmediği gibi de hep kredi kartına borçlanıp onu ödemeye uğraşıyorsun ve bu durumda kısır döngüye girip işin içinden çıkamıyorsun aslında senin ufak tefek degiğin bahaneler öyle büyük ki , keşke herşey hayal ettiğimiz gibi olsa burda da yine herşeyin ucu paraya bakıyor .

eralife

Bunun için zengin olmam lazım, hiç çalışmamam lazım.

hipergrafi

Hayır yetenekli olman yeterli.

fchinaski

Herhalde hiç ev temizlemiyor bunlar, malum yalnızken biraz zor oluyor

hipergrafi

Ne alaka ki temizlikle?

devemavisi

Uzakdoğu'nun tarzına bayılıyorum ya. Beni kendine çeken bir mıknatıs gibi adeta. Filmleri, kültürü, insanları, gelenekleri...

Görüş Bildir