Hülya Avşar Sordu, Rüzgar Erkoçlar Cesurca Cevapladı: İşte Hakkında Tüm Merak Edilenler!

15bPAYLAŞIM

Bir Hülya Avşar Sohbeti programının bu haftaki konuğu Rüzgar Erkoçlar'dı. Hülya Avşar'ın sorduğu sorulara açık yüreklilikle cevap verdi Rüzgar Erkoçlar. Biz de sizler için bu sohbetin önemli noktalarını ele aldık. Gelin bakalım neler sorulmuş, ne cevaplar verilmiş, neler konuşulmuş?

1. Nasıl oldu da fırıncıda çalışmaya başladın?

"'Çırak aranıyor' ilanını gördüm, içeri girdim. Çalışmak istediğimi söyledim. Konuştuğum kişi meğer oranın sahibiymiş, o da orada çalışıyor, ekmek yapıyor, kasada duruyor. Beni işe aldı. İlk 4-5 ay benim kim olduğumu bilmiyordu. Sonrasında basın benim fotoğraflarımı çekince, o da öğrendi kim olduğumu gazetelerden. Hayatımın en mutlu dönemlerini geçirdim. Günde 15 saat çalışıyordum ancak çok mutluydum."

2. Neden "Rüzgar" ismini seçtin?

"Motosiklet kullanmayı çok seviyorum. Rüzgar da motosiklet tutkumdan geliyor."

3. İlaçlardan bahsedelim biraz da...

"Kullandığım hormon ilaçlarının hepsi doktor kontrolünde. Sesimin değişikliği, tüylenme... Hepsini bu ilaçlar yapıyor. 2 senenin sonunda yüzümde sakal çıktı. Tam iyileşme süreci yaklaşık 6 yıl oluyor. Benim 1 yılım daha var. Kullandığım hormon ilaçlarıyla güçlenme geldi, spor da yapıyorum öte yandan. Tabii yıllar geçtikçe ilaç sayım azalıyor ancak ömür boyu kullanmam gereken ilaçlar da var. Hormonların ne kadar önemli olduğunu, vücudumuzdaki etkilerinin ne derece fazla olduğunu bilseniz, şaşırırsınız!"

4. Çocuğun olabiliyor mu?

"Evet, olabiliyorum. Allah olabilitesi olmayan bir şeyi herhalde yaratmazdı. Bu da benim bir sınavım. Bir ilaç bunu yapabiliyor mu? Evet, yapabiliyor. Demek ki ne kadar hazırmışım ki... Baba olmak istiyorum."

5. Sevgilin, yeni nişanlın Tuğba Beyazoğlu ile nasıl tanıştın?

"Yakın arkadaşım bana Tuğba'dan bahsetti, ben de öncesinde tabii fotoğraflarına baktım, beğenmiştim. Bizi tanıştırdılar. İlk başta mesajlaştık bir süre, daha sonrasında buluşmaya karar verdik. Ben Anadolu yakasında buluşmak istedim magazinciler bizi rahat bıraksın diye ancak Tuğba Nişantaşı olsun istedi. İlk kez buluştuğumuz gün baş başa kafede otururken birden fotoğraflarımızın çekildiğini gördük ve apar topar kalkmak zorunda kaldık. Tuğba baya gerildi, önden çıkıp taksiye bindi. Tabii ben de onu uğurlayamadım magazinci arkadaşlar yüzünden. Sonrasında 'İyi misin, eve gittin mi' mesajlaşmaları ve bu günlere geldik. Tuğba'da hani olur ya 'daha önceden tanıyormuşum hissi' tam olarak onu yaşadım. Beni bilerek hayatıma girdi."

6. Tuğba'yı tebrik etmek lazım...

"Evet, gerçekten öyle. Ancak şunu da belirteyim Rüzgar Erkoçlar için de kolay olmadı. Şu hayatta kaybedecek bir-iki şeyim dışında pek bir şey yok. Bunlardan biri de Tuğba, ailem, onun ailesi. İnternette yorum yaparken insanların empati yapmasını ve saygı duymasını istiyorum. Benim için bu konular oldukça hassas. Tahammül edemeyeceğim şeyler var. En korktuğum şeylerden biri de Tuğba'nın, ailelerimizin kırılması, üzülmesi. Birazcık saygılı olalım lütfen."

7. Tuğba'nın ailesi nasıl karşıladı seni?

"Tuğba bir şeye gönülden inanıyor ve 'evet, tamam' diyorsa, herkes ona destek olmak zorunda. Öyle bir yapısı var. Ben de bir an önce ailesiyle tanışıp, kafalarındaki soru işaretini silmek istedim. Birebir konuşmak, tanışmak daha farklı sonuçta. İnsanlar beni tanıyınca daha çok seviyorlar. Dışarıdan burnu havada gibi görenler, tanıyınca öyle demiyor. Burnundan kıl aldırmayan bir insan değilim yani."

8. Kıskanç bir insan mısın? Mesela Tuğba için oyunculuk teklifi gelse, nasıl karşılarsın?

"Evet, kıskanç biriyimdir. Ben Tuğba'yı başarılı bir make-up artist olarak tanıdım, o da beni oyunculuk mesleğimle tanıdı. Birbirimizi böyle gördük. Benim kim olduğumu biliyordu sonuçta, iş hayatımı biliyordu. O yüzden onun oyunculuk yapmasına sıcak bakmıyorum. Sevdiğim zaman sahiplenirim. O da kıskanç. Ancak biz birbirimize güveniyoruz. İkimiz de çok şanslıyız birbirimizi bulduğumuz için. Tuğba özellikle çok şanslı, kendisine hiçbir zaman yanlış yapmayacak bir adamla birlikte. Şu yaşıma kadar bana yapılmasını istemediğim şeyleri başkasına yapmadım."

9. Kadına ne yapılmamalı?

"Aldatılmamalı asla. Duygularıyla oynanmamalı. Kalbi kırılmamalı, yalan söylenmemeli. Şiddet olayından bahsetmiyorum bile. İlişkide üslup çok önemli. Önce kendine saygın olacak, sonra karşındaki insana. Biraz eski kafalıyım ben ama evde akşam yemeği yerken bile üstüne başına dikkat etmeli biraz insan."

10. Tuğba senden ne buldu? Neyini sevdi?

"Dürüstlüğümü çok sevdi. Huzuru buldu. Güven verici olduğumu düşünüyor. Pembe yalan olsa dahi söylemem. Her şeyi açıkça konuşurum, asla yalan söylemem. Ona yanlış yapmayacağımı biliyor. Çapkın bir insan değilim zaten, uzun ilişki adamıyım. Kadın hayranlarım çok mesela, fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. O zamanlarda fotoğraf çektirirken bile Tuğba'yı düşünerek fazla samimi olmadan, yanlarına çok sokulmadan çektiriyorum. Çünkü empati yapıyorum; Tuğba oyuncu olsaydı, ünlü olsaydı, fotoğraf çektirmek isteyenler olsaydı, ben ne düşünürdüm, ne hissederdim diyorum. Ona göre de davranıyorum zaten."

11. Oyunculuk konusunda şu an seni rahatsız eden bir şey var mı?

"Teklifler geliyor. İnsanlar beni eski halimle tanıdılar ekranlarda, öyle alıştılar. Ancak ben çekimler biter bitmez yine bu halime dönüyordum. Beni bu halimle görmedikleri için pek, yadırgayabilirler. Mesela dizilerde genelde başrolün bir sevgilisi, eşi olur. Bende bunu gördüklerinde garipseyebilirler. Ancak alışacaklarını düşünüyorum."

12. Kadınlara güvenilir mi Rüzgar?

"Kadınlara güvenilmez! Bir iş üzerine erkekler çok basit düşünürken kadınlar 10 farklı şey düşünebiliyorlar. Biraz da dedikoduyu seviyorlar. Erkekler yapmıyor demiyorum, ancak ben kendi adıma sevmiyorum. Kadınlar erkeklerden daha kapsamlı düşünüyor. Benim için bir şeyin temeli neyse onu söyleyip geçiyorum, ancak kadınlar öyle değil. Uzun uzun anlatmayı seviyorlar. Gerçekten inanılmaz farklıyız sizinle. Beyinlerimiz çok farklı çalışıyor. Bizim duygularımız daha geri planda."

13. Bu aldığın hormonlar mı seni öyle yaptı?

"Kadınken ben de öyleydim. Şimdi daha farklıyım. Gerçekten hormonların etkisi o kadar fazla ki. Örneğin kadınken matematiksel zekam çok düşüktü, şu an matematiğim kuvvetlendi."

14. Çok erkek arkadaşın var mı? Yani sana seni olduğun gibi gören, değer veren insanlar var mı çevrende?

"Çok dostum yok. Az ama öz. Kadın-erkek olarak ayırt etmiyorum, seçim yapmıyorum. Geçirdiğim bu süreçte insan sarrafı oldum artık. Beni hiçbir anımda yalnız bırakmayan 10-12 yıllık gerçek dost dediğim 2-3 insan var."

15. Erkeklerde en çok neye özenirdin? Şimdi yapmak istediğin ve yaptığın ne var?

"Yaz geldiğinde çok mutsuz oluyordum. Sürekli tişörtle girmek zorunda kalıyordum denize ve havuza. Bikini giymeyi sevmiyordum."

16. En unutmak istediğin, hatırlamak istemediğin bir an var mı hayatında?

"Böyle birkaç gün var elbette. Ancak en çok ameliyat sonrası ifşa olayı benim canımı çok yakmıştı. Kimsenin haberi yoktu böyle bir şeyden ve zaten o kadar da ünlü bir oyuncu değildim. Ancak basına haber verilmişti ve ameliyat sonrası telefonlarım susmuyordu. Ne yapacağımı, o insanlara neler söyleyeceğimi bilemedim."

"Benim durumumda olan kimsenin bilmediği birçok insan var. Çoğu insan parası olmadığı için doğru düzgün ameliyat olamıyor, yanlış ameliyatlar yapılıyor. Örneğin göğüs ameliyatından sonra vücutta iz kalması demek çok acı verici bir şey. Ben zaten onu unutmak istiyorum, ömür boyu hatırlatacak bir şeyin kalmaması gerek. İşini iyi yapan doktorlar var ancak dediğim gibi çok pahalı. İlaçlar, ameliyat, ameliyat sonrası... Düşünün, kangrensiniz ve kolunuzu kestirmek istiyorsunuz. Gerçekten bu raporu alan insanlara devletin yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Maddi destek çok önemli. Ben bir şekilde atlattım birçok aşamayı, ama atlatamayan insanlar da var. İnsanlar bu yüzden cesaret edemiyorlar."

17. Sizlere nasıl hitap etmemiz lazım?

"Aslında var bir kelime, ama ben sevmediğim için kullanmıyorum, kullanılmasını da doğru bulmuyorum. O aslında farklılaştırmak oluyor, ayrıştırmak oluyor. Sonuçta hepimiz insanız."

18. Eşcinsellerin Türkiye'de önemsenmediğini ve çok zorluklar yaşadığını düşünüyorum...

"Evet, öyle. İnsanız hepimiz. Herkes o kadar değerli ki aslında. Ama işte herkesin istediği şeyi veremeyebilirim. Ben de insanım. Mükemmel olamayabilirim ben de. Herkesin bir beklentisi oluyor. Benim de hayatım gerçekten çok zor. Elimden geldiğince herkese destek olmaya çalışıyorum."

Biz de Rüzgar Erkoçlar'ı buradan bir kez daha tebrik ediyoruz!

Sorulara açık yüreklilikle cevap verdi ve bir nebze de olsa insanlara kendisini anlatabildi! 

Mutluluğu daim olsun! 🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gece-gunes

Aman Tanrım ne kadar da cesur bir insan. Kelimeler kifayetsiz kalıyor.

numan-kongur

Türkiye'nin taçsız kraliçesi Hülya Avşar'ın eski haberlerini öğrenmek isyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler...

Gizli Kullanıcı

Kadin erkek ayrimciligi enellemesi yapmasini dogru bulmadim, ama ne diyelim

monser

insanların hangi yemekleri sevdiğini yadırgamıyorsak seks tercihlerinide ya dır ga ma ya caksın....sananeee ..sana sarkmıyor ya sonuçta..

kydmrts

Milli geleneğimiz ; Eleştirmek ve küçümsemek... Birde derler ya hoşgörülü bir ülkeyiz ''Ne olursan gel.'' mevlanayız , duydukça boğuluyorum resmen 2 yüzlülükten ...

Görüş Bildir